مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید باران در استان‌های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه طی امروز (۲۹ مهرماه) خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین، صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: با گذر موج تراز میانی جو تا پایان هفته طی امروز(۲۹ مهرماه) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب و برخی مناطق شمال شرق، شرق به ویژه در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه خواهد بود.

وی در ادامه گفت: فردا و پس‌فردا (۳۰ مهرماه و اول آبان‌ماه) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب به ویژه در ساعات بعد از ظهر، بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش طی این دو روز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان، لرستان و غرب مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان روز پنج‌شنبه ( ۲‌آبان‌ماه) با تضعیف سامانه بارشی، بارش در استان‌های واقع در شمال غرب کشور رخ می‌دهد که گاهی همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد خواهد بود. طی این روز و به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر در برخی مناطق واقع در استان‌های غرب در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز جمعه (۳ آبان‌ماه) با عبور سامانه بارشی نسبتا قوی از غرب و شمال غرب کشور در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌ها در این روز در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال خوزستان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز و تهران خواهد بود.

وی تاکید کرد: امروز (۲۹ مهرماه) در ساعات بعد از ظهر در برخی مناطق استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و ارتفاعات شمال هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز (۲۹ مهرماه) تا آخر هفته در سواحل شمالی کشور بارش متناوب باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در بخش‌های شمالی کشور بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۲ و ۳ آبان‌ماه) به علت وزش باد روی شمال عربستان سعودی و جنوب عراق وقوع گرد و خاک در استان‌های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: فردا (۳۰ مهرماه) آسمان تهران قسمتی ابری تا ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. دمای هوا در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان به ۲۳ و ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت چهارشنبه (اول آبان‌ماه) گاهی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد و بارش پراکنده با بیشترین و کمترین دمای ۲۲ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.