این افراد اصلا موز مصرف نکنند!

اگر فکر می‌کنید مصرف موز برایتان مشکلی ندارد و می‌توانید بدون محدودیت موز مصرف کنید، سخت در اشتباه هستید. این افراد موز مصرف نکنند!

به گزارش رتبه آنلاین از منیبان، موز میوه ای است که سرشار از خاصیت برای هرقشری می باشد. ممکن است فکر کنید که موز را همه افراد و بدون محدودیت می توانند مصرف کنند. اما اینطور نیست، مصرف بیش از اندازه موز به دلیل خاصیتی که در این مقاله به شما معرفی میکنیم می تواند باعث بروز مشکلاتی در سلامتی عده ای شود. به همین علت توصیه می شود این افراد موز مصرف نکنند!

مصرف موز را برای افراد با مزاج سرد و خشک که معمولا لاغرند و استعداد چاقی نداشته و پوست خشک تیره ای دارند و اغلب از ناراحتی اعصاب و مشکلات مفصلی رنج می برند، مفید است، کلا انسان های با مزاج سرد از این میوه که مزاج گرم دارد نفع می برند .

  مصرف در حد میانه موز آزار دهنده نیست و برای گرم مزاجان در فصول سرد سال معمولا عارضه ای ندارد . اما در گرم مزاجان اقلیم های گرمسیری ، این میوه باید با احتیاط مصرف شود چون مخصوصا در افراد با مزاج گرم و خشک ممکن است به افزایش حرارت بدن منجر شده و سبب تولید صفرا  شود .

ازعلایم افزایش این اخلاط در بدن این است که شخص پس ازمصرف موز دچار خارش ، افزایش حرارت بدن ، داغی ، حالت سنگینی در بدن و سر ، بروز جوش های پوستی و از این قبیل عوارض می شود . در نتیجه کسانی که مزاجشان گرم است و حساسیت به این میوه دارند یا باید از خوردن آن پرهیز کنند یا آنکه پس از خوردن موز ، یک خوردنی رو به ترش یا ملس مثل شربت سکنجبین و یا کمی آبغوره یا آب انار استفاده کنند تا این عوارض به حداقل برسد .

افرادی که با مصرف موز دچار یبوست می شوند نیز باید کمتر از این میوه به خصوص کال و انواعی که با گاز اتیلن زودرس شده اند استفاده کنند و برای رفع این عارضه مصرف ملین هایی همچون خاکشیر را از یاد نبرند . ضمن اینکه مصرف موز در حد کم در فاصله میان افطار تا سحر اشکالی ندارد اما مصرف زیاد و مستمر آن توصیه نمی شود .