پنج‌شنبه 14 مهر 1401
خانهخبراجتماعی و شهریاکوسیستم استارتاپ ها / جایگاه آسیا در جهان کجاست؟

اکوسیستم استارتاپ ها / جایگاه آسیا در جهان کجاست؟

به گزارش رتبه آنلاین به نقل از اتاق بازرگانی تهران؛ مهم ترین تحولات فناوری در ایالات متحده آمریکا کلید خورده است اما ترکیب مهم ترین شهرهایی که برای توسعه استارتاپ ها، گزینه های ایده آلی به نظر می رسند، نشان می دهد کشورهای آسیایی از فرصت های فناوری به خوبی برای اشتغال و جذب سرمایه خارجی استفاده کره اند. در رتبه بندی که استارتاپ بلینک از بهترین شهرها برای استارتاپ‌ها اعلام کرده، سانفرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا در رتبه نخست است. نیویورک در آمریکا در رتبه دوم قرار دارد اما رتبه سوم، توسط پکن پایتخت چین اشغال شده است.

رتبه بندی کشورها

لس آنجلس، لندن و بوستون در رتبه های چهارم تا ششم است و شانگهای در چین، در جایگاه سوم قرار گرفته است. در این رتبه بندی جایگاه نهم و دهم به مسکو در روسیه و بنگلور در هند تعلق دارد. پاریس در فرانسه در جایگاه یازدهم است. در ادامه این رتبه بندی نام شهرهای آسیایی مثل دهلی نو، بمبئی و شنزن، توکیو، سئول و سنگاپور هم دیده می شود. برلین، شیکاگو، آستین، واشنگتن و سن دیه گو از دیگر شهرهای مطلوب در آمریکای شمالی و اروپا برای توسعه استارتاپ هاست. از آمریکای جنوبی، سن پائولو در برزیل در جایگاه بیستم جهان قرار دارد.

باوجود پیشرفت شهرهای آسیایی از نظر مجموع امتیاز در اکوسیستم استارتاپی، هم چنان در جایگاه هفتم در رتبه بندی بهترین کشورها از این نظر قرار دارد.

براساس مجموع امتیاز کمیت و کیفیت اکوسیستم های مطلوب برای توسعه استارتاپ ها، در رتبه بندی استارتاپ بلینک، ایالات متحده آمریکا در رتبه نخست است. انگلستان در دوم و کانادا و آلمان در رتبه چهارم و پنجم است. سوئد در جایگاه ششم قرار دارد. استکهلم در رتبه بندی بهترین شهرها برای توسعه استارتاپ ها در جایگاه بیست و چهارم جهان است.

سیاست های حمایتی دولت ها، تسهیل جذب سرمایه گذاری خارجی و مقررات مربوط به خروج سرمایه، پایداری وضعیت اقتصاد کلان و بهبود تعاملات اقتصادی و سیاسی از مهم ترین اقدامات کشورها برای ایجاد فضای مطلوب برای توسعه استارتاپ های داخلی و استفاده از خدمات استارتاپ های خارجی است.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید