یکشنبه 30 اردیبهشت 1403
خانهخبراقتصادیانبوه‌سازان دغدغه بازگشت منابع مالی بافت فرسوده به خزانه دولت را دارند

انبوه‌سازان دغدغه بازگشت منابع مالی بافت فرسوده به خزانه دولت را دارند

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: بسیاری از انبوه‌سازان دغدغه بازگشت بودجه بافت‌های فرسوده به خزانه دولت در نیمه دوم سال را دارند.
حسن محتشم عضو انجمن انبوه سازان استان تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه 65 هزار میلیارد تومان در ماه گذشته برای نوسازی بافت‌های فرسوده از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته است گفت: وزارت راه و شهر‌سازیمی‌تواند با استفاده از این منابع مالی و در اختیار قرار دادن این طرح به انبوه سازان از این فرصت در راستای افزایش تولید مسکن و بهبود وضعیت بازار ساخت و ساز استفاده کند.

وی ادامه داد: نوسازی بافت‌های فرسوده می‌تواند یک را‌هکار مناسب (به شرط اجرایی کردن درست )برای بازار مسکن باشد اما دولت باید برای اجرای این طرح از بخش خصوصی استفاده کند.

عضو انجمن انبوه سازان استان تهران بیان کرد: به دلیل آن که اجرای  این طرح برای 6 ماهه دوم سال برنامه ریزی شده است ،به نظر می‌رسد که پایان سال فرصت مناسبی برای جذب بودجه نباشد و بسیاری از تولیدکنندگان و انبوه‌سازان دغدغه بازگشت این سرمایه به خزانه دولت را دارند.

وی تأکید کرد: اجرای این طرح بسیار مورد استقبال انبوه‌سازان قرار گرفته زیرا که کمک قابل توجهی به بازار مسکن می‌کند.

محتشم اظهار کرد: برای کنترل افزایش قیمت مسکن باید راهکارهای اجرایی داشته باشیم زیرا که اگر نتوانیم در توزیع مسکن موفق باشیم شاهد جهشی قیمت در آینده نزدیک خواهیم بود.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید