فرماندار املش گفت: ما تاکنون در بخش نشاء برنج در املش ۷۵ درصد نشاکاری انجام دادیم و در استان رتبه نخست را از این حیث کسب کرده‌ایم.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، «یونس محمودی» در جلسه شورای اداری شهرستان املش، اظهار کرد: بر اثر سرما و به‌دنبال آن یخ‌زدگی باغات چای، فندوق و گردو، کشاورزان املشی در بخش چای ۳۰ درصد، در بخش فندوق ۶۵ درصد و در بخش گردو ۱۰۰ درصد خسارت دیدند، از این‌رو مسئولان بیمه استان باید در پرداخت حق بیمه کشاورزان تسامح نداشته باشند.

وی افزود: ما در شهرستان املش در بخش کشاورزی موفقیت‌های خوبی داشتیم، در همین راستا توانستیم به‌دنبال ادامه سیاست‌های وزیر جهاد کشاورزی بتنی کردن انهار را در ۱۷ روستای املش عملیاتی کنیم و در ۶ روستای دیگر نیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم.

فرماندار املش تصریح کرد: ما تاکنون در بخش نشاء برنج در املش ۷۵ درصد نشاکاری انجام دادیم و در استان رتبه نخست را از این حیث کسب کرده‌ایم.

محمودی گفت: در هر هفته برای پیگیری مسأله آب کشاورزی، شورای حفاظت آب در محل فرمانداری املش دو جلسه تشکیل می‌دهد. احکام آب سواران نیز امسال با دقت صادر شده تا در این بخش مردم دچار مشکل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: بوم‌گردی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و یک واژه مدرنیته است، از این‌رو ما هم در شهرستان املش ۳۱۱ نقطه بالقوه را شناسایی کردیم و مطمئن هستیم با تشکیل پرونده‌هایی که در زمینه بوم‌گردی صورت می‌گیرد، اگر این مهم اجرایی شود تحول بزرگی در بخش گردشگری و درآمد شهرستان املش رخ خواهد داد.

فرماندار املش، با اشاره به کسب رتبه دوم شهرستان در بخش اشتغال در گیلان، گفت: شهرستان املش با توجه به این‌که هیچ شهرک صنعتی ندارد، اما در بخش اشتغال توانسته با جذب جوانان و مشغول به کار کردن آن‌ها به این مهم دست پیدا کند.

این مقام مسئول ادامه داد: در بخش اشتغال روستایی و فراگیر نیز ۸۰ طرح تصویبی داشتیم که ۱۹۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان را تصویب کردیم و افراد به بانک های عامل استان معرفی شده‌اند.

محمودی، احداث سد لاستیکی لگموج را از مطالبات بحق کشاورزان املشی دانست و گفت: برای جلوگیری از تنش آبی، این سد باید در املش اجرایی شود و من با تمام قوا پیگیر هستم.

وی از رئیس اداره آبفار روستایی شهرستان اتمام پروژه مجتمع آب شرب بهشت آباد املش که ۲۱ روستا را تحت پوشش خواهد داد، را خواستار شد.

فرماندار املش، در ادامه با بیان این‌که خروج غیر قانونی ترامپ از برجام ناشی از مرعوب شدن از نفوذ رو به رشد ایران در منطقه است، خاطرنشان کرد: روزهای گذشته شاهد یک حرکت غیرعقلانی و غیرمنطقی از سوی آمریکا و شخص ترامپ بودیم. کشوری که ادعای کدخدایی جهان را دارد می‌گوید ما در برجام مغموم شدیم و ضرر کردیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: مهم‌ترین راه مبارزه تلاش و خدمت به مردم است و هر چه ما توانمندتر شویم دشمن مأیوس‌تر می‌شود و توقع ما کار و تلاش و انسجام بیشتر است.

محمودی یادآور شد: آمریکا به‌رغم اشراف اطلاعاتی و بررسی همه جانبه برای نشستن پای میز مذاکره و در نهایت تصویب برجام ادعای مغموم شدن در برجام را دارد که این اعتراف به ناتوانی خود است. اکنون ما باید بکوشیم و به خود متکی باشیم تا دیگران به ما نیاز داشته باشند و نیازمند بیگانه نباشیم.