بورس
در معاملات امروز -یکشنبه ۵ اردیبهشت- رقم خروج پول حقیقی از بازار سهام ۴۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با ریزش ۱۱ هزار و ۵۲۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۸۳۱ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۹۴۵ واحد پائین آمد و در سطح ۴۲۸ هزار و ۱۳۱ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۹۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۵۹۶ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فملی»، «فولاد» و «فارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای تاصیکو، افق و وکار بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و فملی و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز شگویا، آریا و دماوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش خروج پول حقیقی

در روز ‌یکشنبه برای هشتمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به ۵۲۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام برکت (داروسازی برکت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۴۸ میلیارد تومان بود. پس از برکت، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و وتجارت (بانک تجارت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

گروه‌های قرمز بازار

در معاملات امروز قیمت سهام تمام شرکت‌های دارویی، سرمایه‌گذاری‌ها، خودرویی‌ها و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی کاهش یافت.

کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۴ هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه ۲۵ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۴ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه ۲۵ درصد کاهش یافت و در رقم ۳۹ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۲ درصد کاهش یافت و ۴ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان شد.

شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید ۲۷ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و سدشت (سیمان دشتستان) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۸۴ میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و غصینو (صنعتی مینو)  بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بورس