بورس
امروز قیمت سهام تمامی شرکت‌های گروه کشاورزی و دامپروری افزایش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، در معاملات امروز (دوشنبه) بورس پایتخت شاخص کل با افت ۱۷ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد رسید، شاخص هم وزن نیز هزار و ۹۱۸ واحد نزول کرد و در سطح ۴۲۹ هزار واحدی ایستاد.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فملی، فارس و فولاد بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

گروه سبز بازار سهام

امروز قیمت سهام تمامی شرکت‌های گروه کشاورزی و دامپروری افزایش یافت. در روز جاری ارزش معاملات صنعت «شرکت‌های کشاورزی و دامپروری» با رشد ۳۵ درصدی به ۵۵ هزار میلیارد تومان رسید.

خروج پول های حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام ۷۶۵ میلیارد تومان بود. بیشترین خروج پول حقیقی را شپنا (پالایش نفت اصفهان) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن بیش از ۱۲۷ میلیارد تومان بود. پس از شپنا، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

افزایش نقدشوندگی بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۰ هزار و ۷۳۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه ۱۵ درصد افزایش یافته است که به معنی افزایش نقدشوندگی بازار سهام است. اما ارزش معاملات خرد ۲۳ درصد کاهش یافت و به رقم ۱۰ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های بورس

در پایان معاملات امروز ۱۶۸ نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید ۱۲۱ بود. همچنین امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز یکشنبه ۱۳ درصد افزایش یافت و به رقم هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۴۱ درصد افزایش یافت و هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان شد.

امروز شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) بیشترین صف خرید را داشت و با صف‌ خرید ۱۶۱ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپیدار، تاصیکو (سرمایه‌گذاری صدر تامین) و کلوند (کاشی الوند)  بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۸۱ میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، کدما (شرکت معدنی دماوند) و گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس 13 بهمن