دوشنبه 7 خرداد 1403
خانهخبراقتصادیافت و خیز سنگین امروز شاخص بورس از ۲.۱ میلیون تا سقوط...

افت و خیز سنگین امروز شاخص بورس از ۲.۱ میلیون تا سقوط به ۲ میلیون

افت و خیز سنگین امروز شاخص بورس از ۲.۱ میلیون تا سقوط به ۲ میلیون

شاخص کل امروز بورس در حالی که در دقایق ابتدایی معاملات به ۲ میلیون و ۱۰۳ هزار واحد رسیده بود، ناگهان با فشار عرضه به ۲ میلیون و ۶۰ هزار واحد سقوط کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از مهر، در معاملات امروز بورس تهران که با شاخص دو میلیون و ۷۸ هزار واحد آغاز شد، در دقایقی پس از آغاز معاملات، شاخص کل به دو میلیون و ۱۰۳ هزار واحد رسیده اما دو ساعت پس از آغاز معاملات ناگهان شاخص به دو میلیون و ۶۵ هزار واحد رسید.

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در حال حاضر با افت ۱۳ هزار واحدی نسبت به روز گذشته در رقم دو میلیون و ۶۵ هزار واحد قرار گرفته است و شاخص کل ۶۲ صدم درصد افت نشان می‌دهد.

شاخص هم وزن نیز با کاهش ۸ هزار واحدی به ۵۲۵ هزار واحد رسیده است.

علت نوسان امروز شاخص خلف وعده دولت برای عرضه سهام چهار پالایشگاه در قالب صندوق دارا دوم بود که تا دیشب به صورت رسمی اعلام شده بود قرار است سهام آن دوم شهریور ماه عرضه شود اما امروز سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای عرضه سهام دارا دوم در شهریور ماه را تکذیب و اعلام کرد از آنجا که وزارت نفت اقدامی برای تشکیل این صندوق انجام نداده است، مقرر شد سهام این پالایشگاه‌ها به صورت بلوکی عرضه شود. این تغییر ناگهانی که در شروع معاملات امروز هم شایعاتی درباره آن وجود داشت باعث شد کسانی که طی روزهای گذشته به امید عرضه سهام دارا دوم، اقدام به خرید سهام پالایشی کرده بودند در صف فروش قرار بگیرند.

معامله گران امروز از بی برنامگی دولت گلایه مند و به اتخاذ تصمیمات دفعتی توسط دولتمردان معترض هستند و معتقدند این رویه دولت منجر به بی اعتمادی سرمایه گذاران به بورس می‌شود.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید