بورس

 امروز ارزش معاملات خرد بورس با کاهش ۴ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان رسید.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با ریزش ۱۱ هزار و ۵۲۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۸۳۱ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۹۴۵ واحد پائین آمد و در سطح ۴۲۸ هزار و ۱۳۱ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۹۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۵۹۶ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فملی»، «فولاد» و «فارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای تاصیکو، افق و وکار بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و فملی و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز شگویا، آریا و دماوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های قرمز بازار

در معاملات امروز قیمت سهام تمام شرکت‌های دارویی، سرمایه‌گذاری‌ها، خودرویی‌ها و شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی کاهش یافت.

کاهش ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۴ هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه ۲۵ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۴ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه ۲۵ درصد کاهش یافت و در رقم ۳۹ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۲ درصد کاهش یافت و ۴ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان شد.