افت امیدوارکننده شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه هر چند با ثبت افت ۱۳هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۸هزار واحد قرار گرفت؛ اما خرید و حمایت حقوقی‌ها روزنه‌ای از امیدواری را در دل سهامداران نمایان کرد تا شاید افت‌های پیاپی بازار متوقف شود.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۷میلیارد و ۸۹۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۱۰۰میلیارد تومان در ۷۸۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۸۳۵واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۸هزار و ۱۹۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد خوزستان با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۶۱۸واحد، کل (هم‌وزن) ۳۱۵۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۰۶۷واحد، آزاد شناور ۲۰۷۵۳واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۰۲۹۲ و ۲۷۳۲۰واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۵۴میلیون ورقه به‌ارزش ۱۳هزار و ۳۰۲میلیارد تومان در ۴۲۳هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۱۲۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری صبا تامین، بانک دی و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.