پیش‌بینی گلدمن ساکس از قیمت جهانی طلا، نرخ تورم کشورهای OECD، نرخ رشد اقتصادی انگلیس در سه‌ماهه دوم سال جاری و پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی چین در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جزو مهم‌ترین اعداد اقتصادی و تجاری یک هفته اخیر بوده‌اند.
در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۲۵ میلیون نفر

سازمان بین‌المللی کار: دست‌کم ۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان اسیر کار اجباری هستند.

۶٫۲ و ۶ درصد

صندوق بین‌المللی پول: پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب با نرخ ۶٫۲ و ۶ درصد رشد کند.

۸۲۱ میلیون نفر

سازمان ملل متحد: برآورد می‌شود در حال حاضر ۸۲۱ میلیون نفر از جمعیت جهان غذای کافی برای تأمین کالری موردنیاز خود در اختیار ندارند.

۴۵۰۰ نفر

رویترز: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسکو (TESCO) از تعدیل ۴۵۰۰ نفر از نیروهای خود به دلیل کاهش فروش در برخی فروشگاه‌هایش در شهرهای بزرگ انگلیس خبر داد.

۱٫۴ تریلیون دلار و ۱۹۰ میلیارد دلار

بلومبرگ: مجموع ثروت ۲۵ خانواده ثروتمند جهان حدود ۱٫۴ تریلیون دلار است. خانواده والتون که ۵۰ درصد از سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارت (بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای جهان) را در اختیار دارد، با ثروتی معادل ۱۹۰ میلیارد دلار ثروتمندترین خانواده جهان به شمار می‌رود.

۶۳ درصد

بلومبرگ: بیش از ۶۳ درصد کل زباله‌هایی که به اقیانوس‌ها ریخته می‌شوند، از هشت کشور جهان شامل چین، اندونزی،فیلیپین، ویتنام، تایلند، مصر و مالزی می‌آیند.

۳۵ درصد

بلومبرگ: حدود ۳۵ درصد از اقتصاددانانی که در نظرسنجی اخیر بلومبرگ شرکت کرده‌اند، بر این باورند که اقتصاد آمریکا ظرف ۱۲ ماه آینده وارد رکود خواهد شد.

۳۰ میلیارد دلار

بلومبرگ: تعرفه‌های جدید دولت ترامپ علیه کالاهای چینی سالانه حداقل ۳۰ میلیارد دلار هزینه اضافه به مصرف‌کنندگان آمریکایی تحمیل خواهد کرد.

۵٫۲ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی: شرکت همسفری آنلاین اوبر در سه‌ماهه دوم سال مالی خود متحمل ۵٫۲ میلیارد دلار زیان شده است.

۱۶۰۰ دلار

سی‌ان‌بی‌سی: شرکت خدمات مالی و بانکداری گلدمن ساکس در گزارش اخیر خود از چشم‌انداز طلا پیش‌بینی کرده است که قیمت جهانی طلا ظرف شش ماه آینده از مرز ۱۶۰۰ دلار در هر اونس عبور خواهد کرد. طلا هفته گذشته مقاومت روانی ۱۵۰۰ دلاری را شکست.

۷ یوان در برابر یک دلار

سی‌ان‌بی‌سی: بانک مرکزی چین ارزش هر یوان را ۰٫۱۴۲ دلار (۷ یوان معادل ۱ دلار) تعیین کرد که پایین‌ترین ارزش یوان در برابر دلار طی بیش از ۱۱ سال اخیر محسوب می‌شود. این اقدام بانک مرکزی چین که به‌منظور جبران تأثیرات تعرفه‌های آمریکا بر صادرات این کشور انجام شده، اعتراض مقامات آمریکایی را در پی داشته است.

۰٫۲ و ۱٫۲ درصد

دفتر ملی آمار انگلیس: تولید ناخالص داخلی انگلیس در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۰٫۲ درصد نسبت به سه‌ماهه اول سال کاهش نشان می‌دهد. با این حال نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته است.

۴۰۰۰ نفر

فایننشال‌تایمز: بانک انگلیسی HSBC که بزرگترین بانک اروپا و هفتمین بانک بزرگ جهان از لحاظ ارزش دارایی‌ها به شمار می‌رود، قصد دارد به‌منظور کاهش هزینه‌های خود ظرف ماههای آینده حدود ۴۰۰۰ نفر از کارکنان خود را تعدیل کند.

۲٫۱ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): شاخص قیمت مصرف‌کننده در کشورهای عضو OECD طی ماه ژوئن امسال (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) در قیاس با ماه مشابه سال قبل ۲٫۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. طی این دوره، ترکیه با ۱۵٫۷ درصد و یونان با منفی ۰٫۳ درصد به ترتیب بیشترین نرخ تورم را در بین کشورهای عضو OECD داشته‌اند.