سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانهنظام‌های رتبه‌بندیتازه‌های رتبه‌بندیاسپانیا پرافتخارترین در اروپا

اسپانیا پرافتخارترین در اروپا

اتلتیکومادرید

اسپانیا بیش‌ترین قهرمانی‌ها را در رقابت‌های باشگاهی اروپایی به دست آورده است.

به گزارش رتبه آنلاین، ایسنا و به نقل از آس، بدون شک فوتبال اسپانیا دوران طلایی را سپری کرد. این موضوع در آمار کاملا آشکار است. در یک بررسی که یوفا نشان داد این کشور در همه رقابت‌های وابسته به فوتبال و فوتسال بالاتر از همه قرار دارد. اسپانیا در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ توانست ۲۶ عنوان کسب کند، سه برابر انگلیس که تنها هشت جام را بالای سر برد. فرانسه و آلمان با ۶ قهرمانی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در حکمرانی اسپانیا ۶ قهرمانی از ۱۰ دوره لیگ قهرمانان اروپا قابل توجه است. اسپانیایی‌ها در بهترین رقابت‌های باشگاهی جهان برتری داشتند. در این بخش سلطه رئال مادرید قابل توجه است. این تیم در چهار دوه قهرمان شد (۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸). هم‌چنین دو قهرمانی را بارسلونا به دست آورد (۲۰۱۱ و ۲۰۱۵).

دومین برتری اسپانیایی‌ها در لیگ اروپا دیده می‌شود. اتلتیکومادرید در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ قهرمان شد و سویا توانست در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ جام قهرمانی را بالای سر برد. در مجموع هر یک سه قهرمانی کسب کردند و ۶ جام را به خود اختصاص دادند.

سوپر جام اروپا دیگر عنوانی است که در این ۱۰ سال بیش از همه به اسپانیایی‌ها اختصاص یافته است. هشت دوره برای تیم‌های این کشور بوده است. رئال مادرید (۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) و اتلتیکو (۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸) بیش از دیگر تیم‌های اسپانیایی این جام را بالای سر بردند. بارسلونا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ قهرمان شد.

هم‌چنین یوفا در این بررسی دو جامی که بارسلونا در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ در لیگ جوانان به دست آورد، چهار دوره‌ای که فوتسال این باشگاه (۲۰۱۲ و ۲۰۱۴) و اینتر مویستار (۲۰۱۷ و ۲۰۱۸) در جام فوتسال یوفا قهرمان شدند را در نظر گرفت.

لیگ قهرمانان زنان تنها رقابت‌هایی است که اسپانیایی‌ها قهرمان نشدند. البته این کشور یک فینالیست داشته است. تیم فوتبال زنان بارسا در دوره گذشته به دیدار نهایی صعود کرد اما مغلوب لیون شد.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید