نائب رئیس مجلس با اشاره به مشکلات بازار سرمایه در کشور در صحن مجلس گفت: از ورود قوه قضائیه و دستوری که ریاست محترم قوه قضائیه پیرو این موضوع دادند، استقبال می‌کنیم؛ ایشان دادستان تهران را مامور رسیدگی به این موضوع کردند که امیدوارم ورود قوه قضائیه باعث شود تا برخی از اختلالاتی که در این زمینه وجود دارد، برطرف شود.

خبرگزاری میزان – سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: ایام ولادت رسول اکرم (ص)  که نور هدایت جامعه بشری است را تبریک می‌گوییم و این کتاب و نور را دارای جوهری واحد می‌دانیم و لذا پیروان آنان در قلوب، ارزش‌ها و غایت باید همراه و همراستا باشند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) بر این اساس هفته وحدت را پایه گذاری کردند، تاکید کرد: وحدت اسلامی آغاز رشد و تعالی مکتب جهان است. مکتبی بر پایه توحید؛ عصبانیت و هتاکی‌هایی که امروز در جهان متمدن نسبت به پیامبر اعظم (ص) می‌بینیم به خصوص در افراد دون مایه‌ای مانند مکرون، نشئت گرفته از همین بیداری و وحدت است.

قاضی زاده هاشمی افزود: اگر امروز امت اسلامی ید واحده باشند، قدرتی عظیم ایجاد خواهد شد که هیچ جهانخواری یاری مقابله با آن نخواهد داشت و ما موظف هستیم که در داخل سرزمین خود نمونه عملی این وحدت باشیم و جامعه‌ای بر پایه وحدت و محبت بسازیم نه بر پایه خشم و تفرقه.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقوله اصلاح خود مجلس، اصلاح نظام سیاسی کشور و به ویژه اصلاح در حوزه اقتصاد و معیشت مردم آغاز شده است و نمایندگان در کمیسیون ها، هیئت رئیسه مجلس، مرکز پژوهش‌ها و به خصوص ریاست مجلس تمامی توان خود را برای این مسئله گذاشته اند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه شرایط موجود در شأن ملت بزرگ ایران نیست و باید کاری کرد، گفت: خوشحالیم که در اخبار شنیدیم دولت اعلام کرده که از نظرات و مصوبات سایر قوا استقبال می‌کند که امیدواریم این مسئله در عمل محقق شود.

وی افزود: اکنون چند طرح اقتصادی مهم در دستور کار مجلس است و همین امروز بحث ارتقاء معیشت مردم را در دستور کار داریم که کمیسیون برنامه و بودجه زحمت اصلی آن را کشیده و لازم است از آنان در اینجا تشکر کنم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است درباره وضعیت بازار بورس ابراز نگرانی کنم و به مسئولان مربوطه تذکر دهم.

وی افزود: مردم با اعتماد به سخنان دولتمردان سرمایه‌های اندک خود را به بازار سرمایه آوردند و اما امروز دچار ضرر و زیان شدند که لازم است مسئولان به این وضعیت سامان دهند و با خاطیانی که متاسفانه تعداد زیادی هستند، برخورد شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از ورود قوه قضائیه و دستوری که ریاست محترم قوه قضائیه دادند استقبال می‌کنیم؛ ایشان آقای علی القاصی‌مهر، دادستان تهران را مامور رسیدگی به این موضوع کردند. امیدوارم ورود قوه قضائیه باعث شودکه برخی از اختلالاتی که در این زمینه وجود دارد، برطرف شود.

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: همچنین برای رئیس مجلس شورای اسلامی آرزوی شفای عاجل دارم چرا که تست کرونای وی مثبت شده است.