امروز سهامداران شرکت‌های سیمان اصفهان، سایپا آذین و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، بیمه کوثر و توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۳هزار و ۳۴۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۴۲هزار و ۵۸۸واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷میلیارد و ۲۸۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۸۷۱میلیارد تومان در بیش از ۵۴۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سیمان اصفهان، سایپا آذین و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های صنعتی بهشهر، سرمایه‌گذاری شفادارو و سازه پویش بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله یک میلیارد و ۹۹۲میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۱۴۵میلیارد تومان در ۲۸۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۵۲۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، بیمه کوثر و توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین امروز بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های صنعت روی زنگان، نیروگاه زاگرس کوثر و کشت و دامداری فکا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.