امروز سهامداران شرکت‌های تولید محور خودرو، شکر شاهرود و بیمه ملت در بورس و معامله‌گران شرکت‌های فرآوری زغال سنگ پرورده طبس، صنایع فولاد آلیاژی یزد و بیمه کوثر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۳۷۸۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۳۷هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۰میلیارد و ۷۷۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۶۴۷میلیارد تومان در بیش از ۹۶۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های تولید محور خودرو، شکر شاهرود و بیمه ملت بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سیمان خاش، کربن ایران و سیمان تهران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله ۵میلیارد و ۴۸۶میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸هزار و ۱۴۱میلیارد تومان در ۸۰۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۲هزار و ۶۹۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های فرآوری زغال سنگ پرورده طبس، صنایع فولاد آلیاژی یزد و بیمه کوثر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، فولاد هرمزگان جنوب و داروسازی آوه سینا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.