اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/12/16

امروز سهامداران شرکت‌های نفت سپاهان، ایران مرینوس و نفت بهران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های رایان هم افزا، برق و انرژی پیوند گستر پارس و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۸هزار و ۱۷۲واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۹هزار و ۷۴۴واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۳میلیارد و ۵۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۳هزار و ۵۸میلیارد تومان در ۴۲۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های نفت سپاهان، ایران مرینوس و نفت بهران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های بانک تجارت، سیمان غرب و بانک ملت بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۸۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۶هزار و ۳۷۱میلیارد تومان در ۳۴۲هزار نوبت، آیفکس ۷۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۹۰۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های رایان هم افزا، برق و انرژی پیوند گستر پارس و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و گروه سرمایه‌گذاری میراث فراهنگی بیشترین کاهش قیمت را داشتند.