اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/09/15

امروز سهامداران شرکت‌های بیمه البرز، کشاورزی و دامپروری مگسال و قند اصفهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، برق و انرژی پیوند گستر پارس و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با رشد ۱۹هزار و ۷۳۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۹۰هزار و ۷۱۱واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۱میلیارد و ۲۶۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۲هزار و ۵۳۶میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۵۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های بیمه البرز، کشاورزی و دامپروری مگسال و قند اصفهان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های پارس الکتریک، فرآورده‌های نسوز پارس و تولیدی کاشی تکسرام بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۹۶۵میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۴۲۴میلیارد تومان در ۷۸۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۳۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۰۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، برق و انرژی پیوند گستر پارس و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پگاه آذربایجان شرقی، پالایش نفت لاوان و تولید برق ماهتاب کهنوج بیشترین کاهش قیمت را داشتند.