گرد و غبار

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و اردبیل از تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور به‌ویژه شمال سیستان و بلوچستان و زابل خبر داد.

به گزارش رتبه آنلاین، احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی طی پنج روز آینده در سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان همچنین بخش‌هایی از استان اردبیل بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که طی پنج روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود، اظهار کرد: امروز (۱۶ مردادماه) در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق موقتی در استان خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که فردا (۱۷ مردادماه) در برخی مناطق استان آذربایجان شرقی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد، گفت: فردا در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

به گفته وظیفه در سه روز آینده همچنان در نوار شرقی کشور به‌ویژه شمال استان سیستان و بلوچستان و منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد.

وی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (۱۷ مردادماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران در این روز در گرمترین زمان به ۳۸ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۲ درجه سانتیگراد برسد. پس فردا (۱۸ مردادماه) آسمان پایتخت صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز۳۷ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.