سه‌شنبه 8 خرداد 1403
خانهخبراقتصادیادامه روند خوب فولاد خراسان در بورس کالا

ادامه روند خوب فولاد خراسان در بورس کالا

ادامه روند خوب فولاد خراسان در بورس کالا

در این هفته شاهد عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی میلگرد فولاد خراسان بوده‌ایم که با تقاضای خوب ۱۳.۵۵۰ تنی همراه بود.

به گزارش رتبه آنلاین از گسترش نیوز، شرکت فولاد خراسان در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا موفق به کسب درآمد عملیاتی ۱ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریالی گردید.

این ارزش نسبت به هفته گزشته از آن بیش از ۱.۳۰۰ میلیارد ریال افزایش را نشان می‌دهد که علت آن نیز افزایش عرضه محصول میلگرد و همچنین افزایش استقبال از محصول شمش فولادی این شرکت در جریان عرضه‌های هفته گذشته این شرکت است.

در این هفته شاهد عرضه ۱۰.۰۳۲ تنی میلگرد فولاد خراسان بوده‌ایم که با تقاضای خوب ۱۳.۵۵۰ تنی همراه بود. نرخ میانگین فروش هر تن از این محصول به ۱۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته از آن در حدود ۲.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب شاهد ثبت دومین رشد پیاپی نرخ در این محصول هستیم، افزایش کم سابقه نرخ جهانی محصولات فولادی منجر به افزایش نرخ پایه عرضه محصولات این گروه در بورس کالا و علی رغم افت اندک نرخ ارز در سامانه نیما شده است. ارزش معاملات این محصول به ۱ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته شاهد عرضه ۷ هزار تن محصول شمش فولادی این شرکت بوده‌ایم که با تقاضای بیش از ۱۰ هزار تنی همراه بود. به این ترتیب و با توجه به تقاضای ثبت شده برای آن، نرخ فروش متوسط هر تن شمش فولاد به ۱۱۱ میلیون ریال رسید که نسبت به آخرین نرخ ثبت شده مربوط به آن که مربوط به سال قبل است در حدود ۵ درصد افزایش را ثبت کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید