یکشنبه 26 فروردین 1403
خانهگوناگونآغاز ۱۱۰ میلیونی نمایشگاه «تنها نیستیم» برای زلزله‌زدگان غرب کشور

آغاز ۱۱۰ میلیونی نمایشگاه «تنها نیستیم» برای زلزله‌زدگان غرب کشور

در نمایشگاه «تنها نیستیم» 230 اثر نقاشی، مجسمه و عکس، سه نسل از هنرمندان تجسمی با قیمت های بسیار پایین ارائه تا صد در صد آن به زلزله زدگان اهدا شود.
«تنهانیستیم» نمایشگاه خیریه آثار هنری به نفع زلزله‌زدگان استان کرمانشاه که به همت گالریمژده و همکاری گالری ایرانشهر و جمعی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی تدارک دیده شده،شب گذشته 26 آبان ماه در ساختمان هدیش آغاز و در اولین روز 110 میلیون تومان فروش داشت.

به گزارش رتبه آنلاین،در این نمایشگاه  230 اثر نقاشی، مجسمه و عکس، سه نسل از هنرمندانتجسمی همچون کوروش شیشه‌گران، علی شیرازی، عین‌الدین صادق‌زاده، مرتضی گودرزی، بهرامدبیری، کامران عدل، جواد بختیاری و… به نمایش گذاشته شد.

هنرمندان در این نمایشگاه آثار خودرا به نفع زلزله‌زدگان اهدا کردند تا حدود یک سوم قیمت واقعی شان به نفع زلزله‌زدگان استان کرمانشاه به فروش گذاشته شود و صددر صد عواید آن تقدیم مردم سرافراز و آسیب دیده غرب کشور شود و شعار و تیتر این حرکت «تنها نیستیم» ترجمان عملی یابد.

در اولین شب از این نمایشگاه سه روزهکه با استقبال خوب علاقمندان به هنر روبرو شد، 110 میلیون اثر هنری به فروش رسید.

مژده طباطبائی، مدیر گالری مژده کهطراح این حرکت جمعی خانواده تجسمی بود و بخشی از گنجینه گالری مژده را نیز به نفع زلزلهزدگان استان کرمانشاه برای فروش عرضه کرده است گفت: «گالری مژده به‌منظور همدردی باعزیزانی که در زلزله استان کرمانشاه دچار آسیب‌ و خسارت شده‌اند، در نظر داشت که بخشیاز گنجینه خود را طی یک حراج سه روزه به فروش رساند؛ البته ما از برخی از هنرمندانینیز دعوت کردیم که اگر دوست دارند در این اقدام خیرخواهانه مشارکت کنند و به‌محض اطلاع‌رسانیاولیه چندین مجموعه‌دار و هنرمند شاخص دست به کار جمع‌آوری آثار شدند. خوشبختانه همهتلاش کردند بهترین آثار خود را به نفع مردم عزیز آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاههدیه کنند.»

او افزود: «این حرکت خیریه با اعلامهمراهی شمار قابل ملاحظه‌ای از اهالی هنر روبرو شد و حجم آثار رسیده چنان زیاد شد کهما تصمیم گرفتیم مکان بزرگ‌تری را برای برپایی نمایشگاه در نظر بگیریم. بر همین اساسآقای امیریان، مدیر گالری ایرانشهر دعوت کردند در ساختمان جدید این گالری، این نمایشگاهرا برگزار کنیم تا در مساحت بزرگ‌تری میزبان تعداد آثار بیشتری باشیم.»

مژده طباطبائی گفت: «من از حجم استقبالو شور جامعه هنری برای ارائه اثر به نفع آسیب‌دیدگان عزیز در زلزله کرمانشاه و غربایران حیرت زده شدم و از تک تک هنرمندان، مجموعه‌داران و گالری‌داران سپاسگذارم، ازهمه عزیزانی که از شهرستان‌ها خواهان اهدای کار بودند هم ممنونم و پوزش می‌خواهم بهدلیل کمبود وقت نتوانستیم در خدمت‌شان باشیم.»

مدیر گالری مژده درباره قیمت‌گذاریآثار نیز گفت: «در این حرکت خیر که صد در صد فروش آن به زلزله‌زدگان تقدیم خواهد شدآثار کیفی قابل ملاحظه از اساتید شاخص تا جوانان ارائه شده که حتما برای خریدارانیکه قصدشان کمک است، خریدهای جالب توجهی هم محسوب می شود. قیمت همه آثار هم به یک سومقیمت واقعی آنها کاهش دادیم تا جنبه مشارکت مردمی را بالاتر ببریم.»

در افتتاحیه این نمایشگاه که هنرمندانیاز نسل‌های مختلف حضور داشتند برخی از هنرمندان درباره اهداف خود در زمینه اهدا اثربه نفع زلزله زدگان سخن گفتند.

عنایت‌الله نظری نوری هنرمند باسابقهنقاشی درباره حضور در این نمایشگاه گفت: در حادثه‌ زلزله غرب کشور حقیقتا جامعه ایرانغمگین شد و هنرمندان نیز بخاطر حساس بودن، دل‌شان خواست گامی برای مردم عزیز جامعه‌شانبردارند.

او افزود: «در این نمایشگاه که بامحبت خانم طباطبائی برپا شده، هنرمندان مشارکت خوبی داشته‌اند و بدون هیچ منتی تلاشکردند که به هم میهنان خود بگویند که برای آنها اشک ریختن و دوست دارند که در کنارآنها باشند. زیرا هنرمندان همواره دغدغه مردم و خدمت دارند و در این حادثه نیز تلاشدارند در کنار مردم باشند.»

این استاد پیشکسوت نقاشی در پایانگفت: «از مردم عزیز دعوت می‌کنم که در این نمایشگاه حاضر شوند و به طور قطع آنچه راکه می‌خواهند به دست می‌آورند و آن قصد خدمت و کمکی را هم که دارند، انجام خواهند داد.»

علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهایمعاصر تهران نیز که از این نمایشگاه بازدید کرد، ضمن عرضه تسلیت به هم‌وطنان کُرد،گفت: این نمایشگاه یک حرکت ارزشی است که از سوی دو گالری خوب، مژده و ایرانشهر تدارکدیده شده است تا عواید حاصل از آن برای زلزله‌زدگان استان کرماشاه هزینه شود.

او افزود: «مردم ایران به ویژه هنرمندانهمیشه در زمینه کارهای خیر همچون کمک به زلزله‌زدگان چه در داخل کشور و حتی خارج ازآن پیش‌قدم بوده‌اند و امیدوارم از این نمایشگاه که آثار قابل توجهی از هنرمندان مختلفکشور در آن به قیمت‌های بسیار کم و یک سوم قیمت واقعی آن عرضه شده‌، نیز حمایت کنند.»

بهنام کامرانی، هنرمند نقاش حاضر دراین نمایشگاه نیز ضمن عرض تسلیت به هم وطنان در رابطه با زلزله استان کرمانشاه گفت:«مصیبت زلزله استان کرمانشاه موج همدلی را در جامعه ایجاد کرد تا مرهمی کوچک باشد براین درد بزرگ. هنرمندان نیز براساس عمق این فاجعه تلاش کردند تا با برپایی نمایشگاهو اختصاص عواید آن به‌نفع مردم زلزله زده، به کمک هم وطنانشان بیایند، هرچند که عمقاین فاجعه بسیار زیاد است.»

او افزود: «هنرمندان عرصه تجسمی بابرپایی این نمایشگاه تلاش کرده‌اند تا به کمک مردم بیایند و این نمونه‌ای باشد برایسایر اصناف که با چنین حرکت‌هایی بتوانند به هموطنانمان یاری برسانند.»

کوروش گلناری هنرمند مجسمه‌ساز نیزدرباره برگزاری این حراج آثار هنری گفت: «امروز در این نمایشگاه یک رفتار مردمی ازسوی هنرمندان تجسمی رقم زده شده تا با جلب مشارکت، بتوانند به آسیب‌دیدگان زلزله استانکرمانشاه خدمت کنند.»

او افزود: «این نمایشگاه پتاسیل وفضای خوبی را ایجاد کرده که آنهایی که می‌خواهند سهمی در کمک به آسیب‌دیدگان داشتهباشند در این نمایشگاه مشارکت کنند. این نمایشگاه سهم خلاقه‌ای از سوی هنرمندان تجسمیاست که آثارشان را برای کمک به مردم عرضه کرده‌اند تا سهم کوچکی در هم یاری به زلزلهزدگان استان کرمانشاه داشته باشند.»

نمایشگاه  خیریه سه روزه «تنها نیستیم» تا روز یک‌شنبه 28 آبان ادامه دارد.

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید