3 رکورد دست نیافتنی پله در تاریخ جام جهانی
پله اسطوره بی بدیل دنیای فوتبال ۳ رکورد بسیار ارزشمند جام جهانی را در اختیار دارد، به خصوص یکی از آنها ابدی به نظر می رسد.

، ادسون آرانتس دو ناسیامنتو ملقب به پله. از نظر خیلی ها بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است.در روز هایی که مسی و رونالدو هر روز یک رکورد تازه خلق می کنند، پله رکورد هایی دارد که شاید تا ابد شکسته نشوند.
۱- برنده بیشترین مدال طلا جام جهانی به صورت فردی
در کل ۲۱ بازیکن بیش از یک بار قهرمان جام جهانی شده اند و در میان آن ها نام ۱۶ برزیلی، ۴ ایتالیایی و یک آرژانتینی دیده می شود که پله در صدر آن ها قرار دارد. برزیل ۵ بار قهرمان جهان شده است که پله در ۳ بار آن حضور داشته است در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰٫
۲- جوان ترین بازیکن هتریک کننده در جام جهانی
پله در زمانی که ۱۷ سال ۲۴۴ روز داشت در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۵۸ در مقابل فرانسه هتریک کرد. این اتفاق ۵ روز پس از آن افتاد که وی به جوان ترین گلزن تاریخ جام جهانی تبدیل شده بود. وولکات زمانی که ۱۶ سال داشت به همراه انگلستان به جام جهانی ۲۰۰۶ رفت اما نتوانست هیچکدام از این دو رکورد را بشکند. این رکورد ۵۸ سال است که جاودانه است.
۳– جوان ترین گلزن تاریخ فینال های جام های جهانی
پله در فینال جام جهانی ۱۹۵۸ در مقابل سوئد دو گل به ثمر رساند و با ۱۷ سال ۲۴۹ روز به جوان ترین گلزن تاریخ فینال های جام جهانی تبدیل شد.