دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهخبرخواندنی‌ها۷ خودروی مناسب و جادار برای خانواده‌ها

۷ خودروی مناسب و جادار برای خانواده‌ها

خودروی خانوادگی یا اصطلاحا «فامیلی کار» به انواعی از خودرو اعم از ون و هاچ بک یا سدان و اس یووی گفته می‌شود که مهمترین ویژگی وجودی آنها گنجایش بالا و کارایی اقتصادی است تا در نهایت کاهش هزینه‌های خانواده و نیز رفاه بیشتر افراد را فراهم کند.


به گزارش رتبه آنلاین از هفت صبح خودروی خانوادگی یا اصطلاحا «فامیلی کار» به انواعی از خودرو اعم از ون و هاچ بک یا سدان و اس یووی گفته می‌شود که مهمترین ویژگی وجودی آنها گنجایش بالا و کارایی اقتصادی است تا در نهایت کاهش هزینه های خانواده و نیز رفاه بیشتر افراد را فراهم کند.
این طبقه‌بندی خاص که کاملا کاربردی بوده و از قضا در ایران طرفداران بسیاری دارد، باعث شده تا انبوهی از خودروهای تولید داخل یا محصولات واردانی را سدان ها و کراس اوورها تشکیل دهند که به نسبت هاچ بک‌ها یا محصولات دیگر، گزینه‌های بهتری برای یک خانواده به شمار می‌آیند. اینجا به طور خلاصه سعی کرده‌ایم مهمترین گزینه‌های بازار ایران برای خانواده‌های نیازمند به اتومبیلی جادار و اقتصادی را یکجا لیست کنیم.
کیا کارنز
نوع اتاق: مینی ون کوچک شهری
قیمت: ۱۶۷ میلیون تومان
*طول: ۴٫۵۲ متر
گنجایش سرنشین: ۶ نفر
گنجایش صندوق: ۷۰۰-۱۱۰۰ لیتر
مصرف سوخت: ۶٫۶ لیتر
ایمنی: چهار ستاره اروپا
مزیت اصلی: ریل‌های سقفی در کنار صندوق بار بزرگ و همچنین صندلی‌های عقب با قابلیت خواباندن این کمک را به مالک کارنز می‌کند که وسایل بزرگ از قبیل تلویزیون، لباسشویی و حتی یخچال را بدون استفاده
از وانت جابجا کرده و در عین حال در سفرهای طولانی بالاترین میزان کارایی و گنجایش را برای یک خانواده به ارمغان آورد که البته این از خاصیت خودروهای ون است.

هیوندای سوناتا

نوع اتاق: سدان متوسط نیمه لوکس
قیمت: ۲۰۰ میلیون تومان
طول: ۴٫۸۲ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۵۰۰ لیتر
مصرف سوخت: ۴٫۷ لیتر
ایمنی: بسیار خوب (TOP SAFETY PICK)
مزیت اصلی: کیفیت ساخت بالای اتاق جدید سوناتا در کنار فرم زیبای بدنه و البته صندوق بار بزرگ، موتور قدرتمند ۱۸۱ اسبی و کلی موارد دیگر کمک می‌کند تا سوناتا در مقایسه با تالیسمان، ۵۰۸، اوپتیما و کمری خودروی بهتری برای خانواده‌های ایرانی باشد و بی دلیل هم نیست که این سدان کره‌ای تا این اندازه پرفروش است.

ام جی ۳۶۰

نوع اتاق: سدان متوسط اقتصادی
قیمت: ۶۵ میلیون تومان
طول: ۴٫۵۷ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۵۱۰ لیتر
مصرف سوخت: ۷٫۲ لیتر
ایمنی: مشخص نیست
مزیت اصلی: این سدان تولید داخل که محصول مشترک چین و انگلستان است، با داشتن یک اتاق بزرگ و نیز صندوق بار حجیم، از جمله خودروهایی است که موردپسند خانواده‌های پرجمعیت بوده و در عین حال نسبت به رقبایی همچون بسترن یا چری، سطح کیفیت بالاتری دارد.

هوندا سی آر – وی

نوع اتاق: کراس اوور متوسط نیمه لوکس
قیمت: ۲۵۰ میلیون تومان
طول: ۴٫۵۷ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۶۴۰ لیتر/ ۱۰۰۰ لیتر
مصرف سوخت: ۸٫۶ لیتر
ایمنی: عالی (TOP SAFETY PICK)
مزیت اصلی: هندلینگ عالی، با اینکه خریداران ایرانی به دلیل آشنایی اندک کمتر سراغ این خودرو می‌روند ولی تجربه اغلب افرادی که با این سی یووی ژاپنی مسافرت کرده‌اند نشان می‌دهد، بی‌دلیل این محصول هوندا را بهترین کراس اوور متوسط جهان لقبی نداده‌اند. موتور قدرتمند ۱۸۵ اسبی در کنار مصرف سوخت پایین و صندوق بار بزرگ از مالک سی آر – وی یک برنده بزرگ می‌سازد که در سفر یا استفاده روزمره هرگز نگران گنجاندن بار و یا مسافرانش نیست.

دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس

نوع اتاق: استیشن واگن کوچک
قیمت: ۴۵ میلیون تومان
طول: ۴٫۳۵ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۱۱۰۰-۴۱۷
مصرف سوخت: ۶٫۵ لیتر
ایمنی: سه ستاره انکپ چین
مزیت اصلی: ارزان است و در عین حال دنده اتومات، قطعاتش نیز به واسطه اشتراک کامل با پژو ۲۰۶ نسبتا ارزان بوده و در مجموع هزینه نگهداری پایینی دارد. در عین حال صندوق باری که با جمع کردن طاقچه می‌تواند تا ۶۵۰ لیتر جا بگیرد کمک می‌کند تا اچ ۳۰ کراس به خودرویی مناسب برای استفاده روزمره یک خانواده متوسط تبدیل شود.

لیفان ۸۲۰

نوع اتاق: سدان بزرگ اقتصادی
قیمت: ۹۲ میلیون تومان
طول: ۴٫۸۶ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۵۵۰ لیتر
مصرف سوخت: ۹ لیتر
ایمنی: چهار ستاره انکپ چین
مزیت اصلی: در این کلاس تنها رقیب مستقیم لیفان ۸۲۰ تقریبا پژو پارس اتومات است که هم خیلی قدیمی و هم تا حدی کوچک‌تر است. ۸۲۰ گرچه در ایران فروش خوبی را تجربه نکرد اما انصافا اتاق و صندوق بار بزرگی دارد و این برای خانواده‌های بزرگ که معمولا در مسیرهای طولانی به سفر می‌روند، یک برگ برنده بزرگ است.

رنو داستر دو دیفرانسیل

نوع اتاق: اس یووی کوچک
قیمت: ۱۲۲ میلیون تومان
طول: ۴٫۳۱ متر
گنجایش سرنشین: پنج نفر
گنجایش صندوق: ۸۰۰-۴۸۰ لیتر
مصرف سوخت: هفت لیتر
ایمنی: سه ستاره انکپ اروپا
مزیت اصلی: مزیت اصلی آن دسته از خانواده‌های اهل سفر که علاوه بر گنجایش مناسب و پرداخت نه چندان بالا، دنبال خودرویی برای حرکت در مسیرهای خارج از جاده هستند، حتما روی داستر حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. این خودرو با کار فراوان و بار زیاد مشکلی ندارد و در عین حال به واسطه ساختار ساده فنی، هزینه نگهداری مناسبی دارد
اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید