چهارشنبه 26 مرداد 1401
خانهخبراجتماعی و شهریورودی جدید متروی ترمینال ۲ مهرآباد افتتاح شد

ورودی جدید متروی ترمینال ۲ مهرآباد افتتاح شد

ایستگاه‌های ورودی غربی ترمینال ۲ مهرآباد امروز با حضور مدیرعامل شرکت‌ فرودگاه‌ها و معاون حمل و نقل شهرداری تهران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش رتبه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، در این مراسم محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران اظهار داشت: ایستگاه متروی ترمینال 2 مهرآباد قبلاً افتتاح شده بود اما امروز ورودی جدید آن که درون ترمینال 2است افتتاح می‌شود.

وی افزود: در گذشته مترو به فرودگاه،‌راه‌آهن و نمایشگاه بین‌المللی متصل نشده بود، اما سیاست‌های وزیر راه و شهرسازی توسعه حمل‌ونقل چندوجهی و اتصال مترو به فرودگاه و راه‌آهن بود. در این راستا پیشنهاد‌ها ارائه و این پروژه‌ها اجرا شد.

پورسیدآقایی افزود: هدف از اجرای این پروژه‌ها دسترسی راحت و آسان مسافران به سیستم‌های حمل و نقلی است، هم‌اکنون در فرودگاه مهرآباد امکان دسترسی به ترمینال‌های 1، 2، 4 و 6 از طریق مترو فراهم است و مشابه چنین اتصالی در ایستگاه راه‌آهن تهران نیز در حال انجام است.

بنا به این گزارش در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: طرح تحول خدمات رسانی به مسافران از 2.5 سال پیش در فرودگاه‌های کشور آغاز شد و دسترسی به حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل در فرودگاه‌هایی مثل مهرآباد امسال عملیاتی شود.

مه‌آبادی بابیان اینکه تغییرات در مهرآباد همه‌جانبه است، اظهار داشت: تلاش کردیم سطح خددمات‌رسانی به فرودگاه‌ها بهتر شود.

به گزارش فارس، متروی فرودگاه مهرآباد با طول حدود 2 کیلومتر از مسیر خط 4 مترو و در ایستگاه متروی بیمه انشعاب دارد، افتتاح این خط دسترسی به ترمینال فرودگاه مهرآباد شرایط راحتی برای مسافران ایجاد خواهد کرد.

بنا به این گزارش همچنین فراهم شدن بستر مدیریت و نظارت بر تاکسی‌های فرودگاه، روان‌سازی و افزایش کیفیت سرویس‌دهی به مسافران،‌ ساماندهی تاکسی‌ها و کاهش آلودگی‌های صوتی و بصری ناشی از رقابت بین شرکت‌های تاکسیرانی، مکانیزه سازی فرآیند و ایجاد بانک اطلاعاتی جهت تهیه آمار و اطلاعات در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی و به‌کارگیری راهکارهای واحد جهت حفظ و افزایش سهم بازار تاکسی فرودگاه از دیگر اهداف در راستای تسهیل شرایط برای مسافران مهرآباد است که امروز از سوی مدیران موردبررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید