نمادهای قرمزرنگ تاثیرگذار بر شاخص /آمار معاملات بورس سه‌شنبه

در معاملات امروز فملی، شستا، فارس، فولاد و خودرو نمادهای قرمزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه، شاخص کل بورس ۲۵ هزار و ۱۶۹ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳ هزار و ۶۵۷ واحد پایین آمد و در رقم ۴۶۵ هزار و ۴۸۲ واحد ایستاد.

ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۰ هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

عرضه و تقاضای بورس

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان شد که نسبت به روز دوشنبه کاهش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش ۳۶ درصد کاهش یافت و به رقم هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان رسید.

در پایان معاملات امروز شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (وکبهمن) با صف‌ خرید ۱۱۸ میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از چخزر، شرکت دارویی برکت (برکت) و سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر)  بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز برای دومین روز متوالی به نماد بوعلی (شرکت پتروشیمی بوعلی سینا) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۳۳۲ میلیارد تومانی داشت. پس از بوعلی، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و بیزینگ پارسیان (ولپارس) بیشترین صف فروش را داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت‌های کربن ایران (شکربن)، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (با نماد معاملاتی وآذر) و ایران تایر (پتایر) با رشد ۵ درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت)، صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر)، اوراق مشارکت دولتی، اشاد۲، اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی، تملی۸۰۳ و تملی۸۰۶ بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز فملی، شستا، فارس، فولاد و خودرو نمادهای قرمزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

نقشه بورس 9 دی