در روزی که شاخص کل باز هم نزول کرد، شاخص فرابورس اندکی رشد کرد و ارزش معاملات این بازار رشد قابل توجهی داشت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۳ هزار و ۹۴۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۶۵۹ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۹۷۴ واحد نزول کرد و در سطح ۴۳۱ هزار و ۴۱۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۴٫۷۵ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶ هزار و ۹۲۵ واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران)، شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) و خودرو (ایران خودرو) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند. در مقابل فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، فخوز (فولاد خوزستان) و اپال (فراوری معدنی اپال کانی پارس) نمادهای سبزرنگی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

رونق معاملات فرابورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۵ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌یکشنبه ۱۶۱ درصد افزایش یافته است. ۷۸ درصد از ارزش معاملات کل به فرابورس تعلق دارد که ارزش معاملات آن ۱۹ هزار و ۸۸۹ میلیارد تومان بود. ارزش معاملات خرد نیز ۱۰۹ درصد افزایش یافت و به رقم  ۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۲۷ درصد افزایش یافت و به رقم ۳۱۹ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۳۰ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان شد.