به گزارش رتبه آنلاین از Ourworldindata، هنگامی که اکثر کشورها در شروع سال ۲۰۲۱ واکسیناسیون عمومی را شروع کردند، همه گیری در وضعیتی مرگباری در نیم کره شمالی کره زمین قرار داشت. بنا بر آمار، فقط در ژانویه ۸۰۰۰۰ نفر در آمریکا جان خود را بر اثر  ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند.

همچنین با توجه به شیوع گونه‌ی جدید آفریقایی، انگلیسی و هندی ویروس کرونا، زنگ اخطار جدی در حوزه سلامت به صدا آمد.

بنا بر گزارش سازمان جهانی بهداشت، با شروع واکسیناسیون در کشورها، تعداد واکسیناسیون علیه ویروس کرونا از تعداد ابتلاها در سراسر جهان پیشی گرفته است.

Ourworldindata بر اساس آنالیز بدست آمده از مرکز آمار و تحقیقات لیستی از بهترین عملکرد کشورها در حوزه واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا منتشر کرده است.

این کشورها بهترین نرخ واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا در جهان را در اختیار دارند. این آمار بر اساس تعداد افراد واکسینه شده (دوز اول ) و افراد کامل واکسینه شده (هر دو دوز) تهیه شده است.

بر اساس جمع افراد کاملا واکسینه شده و افرادی که فقط یک دور واکسن دریافت کرده‌اند کشور پرتغال با ۸۱% در رده نخست قرار گرفته است و همچنین بر اساس تعداد افرادی که به صورت کامل واکسینه شده‌اند (دریافت دو دوز)، کشور سنگاپور با ۷۸% در جایگاه نخست است.

 

نویسنده: شایان درویش