عرضه

کارشناس بازار سرمایه گفت: برای عرضه “اوراق اختیار” زیرساخت ها باید تقویت شود در غیر این صورت به مشکل خواهد خورد.

به گزارش رتبه آنلاین، قاسم صادقی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره عرضه “اوراق اختیار” اظهار کرد: اینکار اقدام خوبی بوده به شرطی که صف فروش این اوراق به وجود نیاید.

کارشناس بازار سرمایه افزود: باید در اینباره و سایر ابزارها اطلاع‌رسانی صورت گیرد، بازار از ظرفیت خوبی برخوردار است اما بسیاری از مردم اطلاعاتی در این زمینه ندارند.

وی با بیان اینکه “اوراق اختیار” در کوتاه مدت جواب خواهد داد،گفت: زیرساخت‌ها باید تقویت شود در غیر این صورت به مشکل خواهد خورد البته اینکار شدنی است و باید تمام مسئولان، اهتمام ویژه‌ای به آن داشته باشند.

صادقی درباره اینکه آیا با توجه به شرایط بازار از این اوراق استقبال خواهد شد، تصریح کرد: اگر بی‌اعتمادی‌ها بیشتر شود طبیعتا حجم معاملات در سایر بخش‌های بورس نیز کاهش می‌یابد، فرض بر انجام حمایت و تعادل بازار است اما اگر به تعادل نرسد در این بخش نیز حجم معاملات کاهش می یابد.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: به سرعت نمی توان از این ابزار برای تعادل بازار استفاده کرد حداقل به یک تا دو ماه زمان نیاز دارد تا به کمک رسانه ها اطلاع رسانی شود آگاهی سهامداران در این زمینه افزایش یابد.