شاخص بورس 25 هزار واحد عقب نشست

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۲۵ هزار واحد افت کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۹میلیارد و ۶۲۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۳هزار و ۲۹۸میلیارد تومان در یک میلیون و ۵۹۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۵هزار و ۱۶۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۱۲هزار و ۴۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی گروه صنعتی پاکشوما، معدنی و صنعتی چادرملو و سایر اشخاص بورس انرژی با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۵۷۶واحد، کل (هموزن) ۳۶۵۷، قیمت (هموزن) ۲۳۹۴واحد، آزاد شناور ۲۷۴۱۶واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به‌ترتیب ۲۰۵۲۰ و ۴۳۴۶۳واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۵۳۱میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۹۵۴میلیارد تومان در ۸۱۲هزار نوبت، آیفکس ۱۰۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۹۷۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی مارون شد و در مقابل شرکت‌های سنگ‌آهن گهر زمین، صنعتی مینو و بیمه کوثر بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.