سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/  آغاز خونین بازار در ماه پایانی سال

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم سه هزار و ۴۱۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت خودرو و ساخت قطعات بیش از سایرین بود و همچنین سهام تپکو ۳۶۵میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد آنلاین، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۸۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۲۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۴۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «تپکو»، «کلوند» و «شستا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو حدود ۳۶۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وسپهر»، «رافزا» و «غگیلا» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان (۷۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۲۱۵میلیارد تومان (۲۹درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۰.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد…

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۰۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۷۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۲۹درصد از پنج هزار د ۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۶۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۹۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدبرترین صفوف خرید و فروش 99.11.28

نقشه صفوف خرید و فروش بورس 99.12.02