به گزارش رتبه آنلاین به نقل از یوتودی، در حالی‌ که دارندگان ارزهای دیجیتال در حال انتقال دارایی‌های خود به کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند، سازمان مالیاتی آمریکا دست روی دست نگذاشته و به‌دنبال اقداماتی در این زمینه است.

بر اساس گزارش منتشرشده در وب‌سایت وایس (VICE)، بخش اجرایی سازمان مالیاتی آمریکا، که مسئولیت جمع‌آوری مالیات را بر عهده دارد، در حال استخدام پیمانکارانی است که قادر باشند به کیف پول‌های ارزهای دیجیتال نفوذ کنند. البته طبق این گزارش، قرار است از این هکرها تنها در شرایط خاص استفاده شود؛ به‌عنوان مثال، زمانی که دسترسی به کیف پول موردنظر برای انجام بررسی‌های مالیاتی یا جرایم مالی لازم باشد.

در سندی که بخش تحقیقات کیفری این سازمان منتشر کرده، عنوان شده است که ناتوانی این نهاد در شکستن «معمای رمزنگاری»، ردیابی وجوه و بازیابی آنها را با چالش مواجه می‌کند. در این سند آمده است:

ویژگی‌های ناشناسی و غیرمتمرکز بودن در ارزهای دیجیتال، شرایط را برای ذخیره و مبادله دارایی‌های باارزش در خارج از حوزه نظارت سازمان‌های ذی‌ربط فراهم کرده است. در این معمای رمزنگاری چیزی وجود دارد که همچنان از چنگ سازمان‌های دولتی گریخته است؛ میلیون‌ها، یا حتی شاید میلیاردها دلار در کیف پول‌های ارز دیجیتال ذخیره شده است.

سازمان مالیاتی آمریکا به‌دنبال اشخاصی می‌گردد که بتوانند یک ابزار قانونی تحقیقاتی برای نفوذ به کیف پول‌های ارز دیجیتال توسعه دهند. در ادامه این سند آمده است:

نتیجه مشخص این قرارداد این است که تحقیقات مربوط به امنیت سایبری را با قانون‌گذاری‌های حوزه مفاهیم دیجیتال ترکیب می‌کند. این تحقیقات را می‌توان در آزمایشگاه‌های مربوط به قانون‌گذاری مفاهیم دیجیتال انجام داد و پیگیری کرد.

با این حال، این طور که به نظر می‌رسد، پژوهشگران امنیتی اتفاق نظر دارند که کیف پول‌های سخت‌افزاری در مقابل هک آسیب‌پذیر نیستند و نمی‌توان به‌راحتی به آنها نفوذ کرد. این یعنی تلاش‌های سازمان مالیات آمریکا به‌احتمال زیاد در مورد این کیف پول‌ها بی‌فایده خواهد بود.