اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریورماه) هیات وزیران در حیاط دولت با حضور به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریورماه) هیات وزیران در حیاط دولت با حضور به سوالاتشان پاسخ دادند.

حسن روحانی در جلسه هیات دولت با بیان اینکه کشور ما شرایط خاصی دارد، اظهار کرد: به لحاظ حساسیت‌های فرهنگی و دینی و همچنین حفاظت از جان مردم، و تحریم‌ها، شرایط ما با سایر کشورها متفاوت است و درباره بازگشایی‌ها شرایط ما را با سایر کشورها در همه زمینه‌ها مقایسه نکنند.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها تا جایی که توانسته‌ایم به واحدهای تولیدی صدمه دیده و مستأجران وام داده‌ایم، افزود: سهام عدالت را آزاد کرده‌ایم و فضای بورس را برای حضور مردم آماده کردیم. البته بورس فرازونشیب دارد و نباید نگاه کوتاه مدت به آن داشت بلکه نگاه میان مدت و بلندمدت باید داشت. تأکید من به تمام مسئولان بورس هم این است که از سرمایه مردم مراقبت کرده و به برخی اجازه شیطنت ندهند.

 

ربیعی مصوبات امروز جلسه هیات دولت را تشریح کرد

علی ربیعی سخنگوی دولت به ارائه گزارشی از مصوبات امروز جلسه هیات دولت پرداخت و گفت: مدتها بود که جایگاه داران سوخت از وضعیت دریافتی شان ناراضی بودند و درخواست افزایش دریافتی داشتند و در این زمینه نیز پیش از این انجمن صنفی آنها این مطالبه را مطرح کرده بود.

وی افزود: امروز دولت تصمیم گرفت که از ابتدای سال ۹۹ حق‌العمل فروش هر لیتر بنزین و نفت‌گاز را برای جایگاه داران به ترتیب ۲۲۵۰ و ۷۰۰ ریال تعیین کند؛ این افزایش قطعاً تاثیری در درآمد و دریافتی جایگاه داران خواهد داشت.

 

دولت در بورس دخالت نمی‌کند

محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برخی معتقدند وضعیت فعلی بازار بورس نتیجه دخالت دولت بوده و نظرش در این زمینه، اظهار کرد: ما دخالت مستقیم نداریم. بر اساس قانون کسی که می‌تواند در این بازار دخالت کند حتی رییس بورس هم نیست بلکه شورای عالی بورس است که همه در آن حضور دارند از بخش خصوصی تا سایر بخش‌ها. بنابراین دولت دخالتی در بورس ندارد اما از سرمایه مردم صیانت می‌کند و باید مراقبت کند تا این سرمایه حفظ شود.

 

بعید می‌دانم خودروسازها دنبال دپو کردن باشند

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت در واکنش به انتشار تصاویری از دپوی خودرو در شمال کشور گفت: خودروسازها می‌دانند این کار جرایم سنگینی دارد و بعید می‌دانم با هدف افزایش قیمت آن را انجام داده باشند ولی ما دستور دادیم موضوع را بررسی کنند و به مردم نتیجه کار را اطلاع می‌دهیم.

 

شرکت‌های دولتی و بخش عمومی موظفند ۲۵ درصد سهام خود را شناوری عرضه کنند

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد: شرکت‌های دولتی و بخش عمومی موظف هستند تا ۲۵ درصد سهام خود را شناوری عرضه کنند.

وی درباره برنامه‌های دولت در زمینه تقویت بازار بورس و جلوگیری از استمرار روند نزولی بازار سرمایه گفت: شرایط بازار سرمایه و بورس متناسب با شرایط کلی اقتصاد است؛ ما دوره‌ رونق داشتیم و شرایط خوبی حاکم بود، اما چند هفته است که نوسان بازار سرمایه افزایش یافته است.

همچنین در جلسه امروز؛ هیات وزیران ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مربوط تعیین کرد.