چهره یک مرد قرون وسطایی با استفاده از اسکلت هایی ۶۰۰ ساله بازسازی شد. این اسکلت ها با کمک فناوری پیشرفته اسکن و سپس طراحی چهره شد.
به گزارش رتبه آنلاین از پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)، چهره یک مرد قرون وسطایی با استفاده از اسکلت هایی ۶۰۰ ساله بازسازی شد. این اسکلت ها با کمک فناوری پیشرفته اسکن و سپس طراحی چهره شد.به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، شاید باور کردن این موضوع دشوار باشد که بدانیم چهره مردی که در تصویر میبینیم و رو به دوربین لبخند می زند، درواقع تصویر مردی قرون وسطایی است.

بازسازی چهره یک مرد قرون وسطایی از روی اسکلت 600 ساله

این چهره با کمک اسکلت و استخوانهایی طراحی شده که در سال ۲۰۱۵ در موزه هنری(گالری) ابردین اسکاتلند یافته و نگهداری می شده است. این اسکلت ها با کمک گروهی از باستانشناسان و البته متخصصان فناوری بازسازی شده است. درواقع چهره مذکور حاصل همکاری تکنولوژی و علم است.

نتیجه کار آنها رسیدن به یک چهره مردی میانسال است که گمان می رود حداقل ۴۶ سال سن داشته و از بیماری های شدید در بخش فک و دندانها نیز رنج می برده است. محققان گروه باستان شناسی گفتند که شواهد نشان می دهد این مرد، از مردم محلی ابردین نبوده است ، اما ممکن است دوران کودکی خود را در ارتفاعات شمال غربی و یا  ساحل غربی اسکاتلند گذرانده باشد.

بازسازی چهره یک مرد قرون وسطایی از روی اسکلت 600 ساله

در سال ۲۰۱۵ که این اسکلت ها درگالری آبردین یافته شد، باستان شناسان برای یافتن اسکلت های بیشتر گالری را به حالت تعطیلی در آوردند.جالب است بدانید گالری ابردین بیش از ۱۳۰ سال قدمت دارد. دکتر پائولا میلبورن ، از گروه باستان شناسی در این خصوص گفت: “از روز اول برای ما بسیار جالب بود که به بررسی فردی بپردازیم که بیش از ۶۰۰ سال پیش زندگی کرده است. ادامه کار پس از حفاری ، به بررسی جزئیات باقیمانده می پردازد و اطلاعات شگفت انگیزی در مورد نوع افرادی که در اینجا دفن شده اند ، شامل سن ، جنس ، سلامتی و شیوه زندگی آنها به ما ارائه می دهد.”

فارغ از این اسکلت، باستان شناسان موفق شدند در طول ۴ سال گذشته در زمین های گالری، بقایای تقریباً ۶۰ اسکلت کامل دیگر را پیدا کنند. درواقع ده ها اسکلت کامل دیگر نیز در این مکان یافت شدند ، اما هیچ یک مانند این اسکلت به طور کامل بازسازی نشده اند.

بازسازی چهره یک مرد قرون وسطایی از روی اسکلت 600 ساله

قرار است پس از یک انتظار چهار ساله ، گالری هنری ابردین روز شنبه ۲ نوامبر بازگشایی شود. هزینه ساخت محل برگزاری ۳۶٫۴ میلیون پوند است و این بزرگترین سرمایه گذاری روی گالری از زمان افتتاح ان در سال ۱۸۸۵ است. این بازسازی شامل بازسازی و نوسازی در ساختمان ها ، احداث گالری های جدید و یک نمایشگاه مدرن است. سازمان گردشگری اسکاتلند انتظار دارد که این گالری سالانه حدود ۲۵۰،۰۰۰ بازدید کننده را به خود جلب کند.