این سهام امروز بالاترین رشد را در بورس داشت

امروز سهامداران شرکت‌های توسعه معادن روی ایران، فولاد کاوه جنوب کیش و سیمان خاش در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بیمه تجارت نو، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود و دارویی ره‌آورد تامین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۲۲هزار و ۳۰۲واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۹۲هزار و ۸۳۴واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۳میلیارد و ۴۱۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۲هزار و ۹۲۸میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۵۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های توسعه معادن روی ایران، فولاد کاوه جنوب کیش و سیمان خاش بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروپخش، سپنتا و بیمه دانا بیشترین افت را تجربه کردند.

    این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۵۳۶میلیون ورقه به‌ارزش ۲۰هزار و ۵۳۲میلیارد تومان در ۵۱۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۴۵۳واحد قرار گرفت.

    در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های بیمه تجارت نو، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود و دارویی ره‌آورد تامین بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود، کشت و صنعت دشت خرمدره و بیمه کوثر بیشترین کاهش قیمت را داشتند.