پنج‌شنبه 23 فروردین 1403
خانهاخبار روزانتشار نتایج عملکرد سالانه بورس تهران

انتشار نتایج عملکرد سالانه بورس تهران

تالار

عملکرد فوق‌ العاده بورس اوراق بهادار تهران در سال ۲۰۲۰ میلادی رقم خورد.

به گزارش رتبه آنلاین از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، علیرغم نوسانات شدید حاصل از همه گیری ویروس کرونا از ابتدای سال گذشته میلادی و عملکرد پر افت و خیز بورس‌ های جهان، شاخص اصلی بورس تهران در انتهای سال در نزدیکی  یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد به ایستگاه پایانی رسید و بیش از ۲۷۰ درصد بازده به دست آورد.
سایر شاخص های بورس تهران هم فعالیت سالانه خود را با رشدی قابل توجه به پایان رساندند، به طوری که شاخص های ارزش هم وزن و ۳۰ شرکت بزرگ به ترتیب با ۲۸۶ و ۳۴۴ درصد افزایش، این دوره یک ساله را به پایان رساندند.
کل ارزش معاملات انواع ابزارهای بورس در سال مورد اشاره با ۶۴۰ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ به رقم بی سابقه ۲۴۵۳۸ تریلیون ریال بالغ شد. در مجموع ۲۲۰۰ میلیارد انواع اوراق بهادار، قراردادهای مشتق و واحدهای صندوق در سال گذشته در بورس تهران معامله شد.
طی سال گذشته هم چنین ۱۲ عرضه اولیه انجام شد که مجموعا بیش از ۱۳۶ تریلیون ریال از منابع سرمایه گذاران را به بنگاه های پذیرش شده در بورس تهران انتقال داد. میزان شناور آزاد سهام عرضه شده به طور متوسط حدود ۱۲ درصد محاسبه شده است.
شرکت های بورس تهران در سال ۲۰۲۰ از طریق آورده های نقدی، سودهای انباشته، ذخایر و تجدید ارزیابی دارایی های خود مبلغ ۱۵۹۳ تریلیون ریال افزایش سرمایه دادند

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید