• اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/07/29

امروز سهامداران شرکت‌های صنایع شیمیایی سینا، رینگ‌سازی مشهد و رادیاتور ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی ارومیه، اعتبار ملل و توسعه مسیر برق گیلان و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار با افت ۴۲هزار و ۹۷۰واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۱۹هزار و ۳۱۲واحد به کار خود پایان داد و  ۴میلیارد و ۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۳۸۹میلیارد تومان در ۶۱۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های صنایع شیمیایی سینا، رینگ‌سازی مشهد و رادیاتور ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، مبین انرژی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری شفادارو بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۱۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۲۰۳میلیارد تومان در ۴۵۳هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۶۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی ارومیه، اعتبار ملل و توسعه مسیر برق گیلان و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های صنایع ماشین‌های اداری ایران، فرابورس ایران و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.