اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/07/14

امروز سهامداران شرکت‌های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۳۲هزار و ۸۲۶واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و۴۹۰هزار و ۱۵۴واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۸۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۵۷۵میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۲۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کالسیمین، باما و توسعه شهری توس گستر بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های قند نیشابور، پلی پروپیلن جم و پتروشیمی شیراز بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۹۹۲میلیارد تومان در ۶۰۰هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۶۴۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های صنهتی و معدنی شمال شرق شاهرود، بیمه سامان و بیمه نوین بیشترین کاهش قیمت را داشتند.