یکشنبه 30 اردیبهشت 1403

ارزشمندترین برندهای دنیا کدامند

مونا مشهدی رجبی: ارزیابی ارزش برندها برای فعالان اقتصادی به‌خصوص فعالان بازار سهام اهمیت زیادی دارد. در سال‌جاری اپل ارزشمندترین برند در دنیا نام گرفته‌است و ارزش این برند بالغ بر ۱۸۴ میلیارد دلار امریکا اعلام شد.


به گزارش رتبه آنلاین به نقل از مرکز مطالعاتی interbrand، ارزشمندترین براندهای دنیا برندهای فعال در عرصه تکنولوژی هستند. طبق گزارش سال ۲۰۱۷، از میان ده برند ارزشمند در دنیا هفت برند درحوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنند.

دومین برند ارزشمند در دنیا برند گوگل با ارزش۱۴۱.۷۰ میلیارد دلاری است. دو برند اپل و گوگل تنها برندهایی هستند که ارزش آنها بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار است و با توجه به نوآوری‌های انجام شده در این صنعت، انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ میلادی  ارزش آنها بین ۱۰ تا ۱۶ درصد افزایش یابد. سه برند غیرفعال در حوزه تکنولوژی، برندهای کوکا کولا ، تویوتا و مرسدس بنز هستند.

جایگاه برندهای غیرفعال در حوزه تکنولوژی کجاست

کوکا کولا یکی از قدیمی‌ترین برندهای فعال در صنعت نوشیدنی و غذایی دنیا است. این برند با ارزشی برابر با ۷۰ میلیارد دلار امریکا جایگاه چهارم دنیا را دارد. ارزش براند تویوتا ۵۰.۲۹ میلیارد دلار وارزش براند مرسدس بنز ۴۷.۸۳ میلیارد دلار است و این دو به ترتیب جایگاه هفتم و نهم فهرست ارزشمندترین برندهای دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

برندهای ارزشمند به کدام کشور تعلق دارند

نکته دیگر این است که از میان ده برند ارزشمند در دنیا، هفت برند امریکایی، دو برند آسیایی و یک برند اروپایی است. برندهای آسیایی در این فهرست، برندهای سامسونگ و تویوتا هستند که به ترتیب جایگاه ششم و هفتم این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند و برند مرسدس بنز متعلق به کشور آلمان است. ارزش برند سامسونگ برابر با ۵۶.۲۵ میلیارد دلار است.

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید