۴ نماینده ایران به دیدار فینال مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا در تایلند راه یافتند.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر چونبوری تایلند آغاز شد که در پایان دیدارهای مقدماتی علیرضا اشکیور در وزن ۶۵ کیلوگرم، محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۰ کیلوگرم، عبدالله شیخ اعظمی در وزن ۷۹ کیلوگرم و علیرضا رکابی در وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج نمایندگان ایران در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم، پوریا ترکمان در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب هیون سو چو از کره جنوبی شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۶۵ کیلوگرم، علیرضا اشکیور در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر این جونگ هوانگ از کره جنوبی را شکست داد وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ و ضربه فنی سوراویت سریناک از تایلند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.اشکیور در این مرحله نیز مقابل تایکی تسوتسومی از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف سیرباز تالگات از قزاقستان می‌رود.
در وزن ۷۰ کیلوگرم، محمدصادق فیروزپور در دور نخست جان ژائو از چین را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد آیومو سوزوکی از ژاپن گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۳ بر یک ویشیل کالیرامانا از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف فیروزپور در دیدار فینال سانگ هوهان از کره جنوبی است.
در وزن ۷۹ کیلوگرم، عبدالله شیخ اعظمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر راتاناچوت جانسورن از تایلند را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل تیلک کابیکنوف از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شیخ اعظمی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ساندیپ مان از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با تانگسی از چین سرشاخ می‌شود.
در وزن ۹۷ کیلوگرم، علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک رحمانروسیدانمیو از چین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله آکاش آنتیل از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. رکابی در این دیدار به مصاف ضیامحمد صفراف از ترکمنستان می‌رود.
مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود.

محمد طلایی هدایت تیم ملی کشتی آزاد جوانان را بر عهده دارد.