در مجلس هرچقدر بودجه به طرح تحول سلامت اختصاص داده می‌شود، باز بودجه کم می آورند زیرا هزینه ها قابل مدیریت نیستند

وزارت بهداشت ودرمان از برنامه پنجم و ششم غافل شد و در مسیربرنامه حرکت نکرد

باید بپذیریم که امروز در محاصره اقتصادی هستیم و باید بدانیم که دیگر دست‌مان باز نیست

توصیه می کنم هیچ گاه شعار بومی گرایی ندهید

در جهان کنونی حتی فراتر از مرزها مدیر جذب می کنند

فراکسیون امید تا کنون خوب عمل کرده و به ویژه در تعاملات با دیگر فراکسیون‌ها رویه مناسبی داشته است


مشکلات این روزهای کشور همه مردم را درگیر خود کرده‌است و اوضاع به گونه‌ای نیست که عده‌ای بگویند معضلات جامعه امروز ایران به ما ارتباطی ندارد و به راحتی راه خود را ادامه دهند. برای مثال زمانی که در نقطه‌ای از کشور مشکل بی‌آبی هجوم می‌آورد اگر مسئولی با توجه به آن‌که به نقطه‌ای دیگر از ایران علاقه‌مند است در برابر این بحران سکوت کرده یا بی‌توجه باشد بی‌شک در آینده‌ای نزدیک گریبان‌گیر او نیز خواهد شد. اصفهان جزو یکی از استان‌های کشور است که این روزها با مشکلات فراوانی روبه رو شده است وبنا به اخبار غیررسمی بخشی از مردم این استان به مناطق دیگر ایران سفر و مهاجرت می‌کنند؛ معضلی که اگر به آن توجه نشود می‌تواند بحران‌های گوناگونی را ایجاد کند. در همین راستا برای بررسی وضعیت مردم این استان به سراغ حیدر علی عابدی، نماینده مردم اصفهان رفتیم که در ادامه مشروح گفت‌وگوی این عضو کمیسیون بهداشت و درمان را با«قانون» می‌خوانید.

شما به عنوان نماینده اصفهان برای مشکلاتی که این حوزه انتخابیه دارد چه راهکارهایی دارید؟

من اولین دوره ای است که در مجلس خدمت می کنم. وقتی وارد این مسیر شدم ارزیابی های مختلفی از مسائل کشور داشتم و برنامه‌هایی را در دستور کار خود قراردادم. اصفهان در باب صنعت وآلودگی هوا وخاک ، بیکاری وعدم اشتغال ، صنایع نیمه فعال و وضعیت اقتصادی مثل تمام نقاط کشور مشکلات متعددی دارد. مهم‌ترین مشکل اصفهان که درراس همه مشکل‌هاست، کم آبی بی سابقه اصفهان است. این مساله به مسائل اقلیمی وسوء مدیریتی در منطقه زاینده‌رود برمی‌گردد. این سوءمدیریت باعث شده بیش از ۱۸۰هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی اصفهان که در دنیا بی‌نظیر است غیر قابل استفاده شود وهیچ محصولی درآن کشت نشود. در قسمت شرق اصفهان بیش از ۲۰۰ روستا نزدیک به ۱۲سال است که حقابه آنان دستخوش سوء مدیریت شده و در برخی مناطق ‌سال‌هاست حقابه‌ای دریافت نکرده اند و این مشکلات به دلیل آن است که منابع دیگری برای تامین آب ندارند و تنها منبع آبی آن‌ها زاینده رود بوده است. مسیر زاینده رود وپیدایش اصفهان از گذشته به این صورت بوده که از مسیر کوهرنگ رودخانه زاینده رود شروع و به تالاب گاوخونی ختم می‌شد. قبل از پیشرفت تکنولوژی مردم ساکن در مسیر زاینده‌رود خودشان را با این نوسانات این رودخانه اعم از سیلاب‌های فصلی و فصول کم آب سازگار کرده بودند؛ زمانی که شیخ بهایی به اصفهان آمد طرح هایی را برای مسیر بندی نهرهای متعدد زاینده رود داد وآن‌ها را جدا کرد. این‌چنین بود که آب در زمان‌های طغیان یا پر آبی به درون نهرها هدایت می‌شد و بعد از سیراب ساختن مزارع روستاهای اطراف و طی عبور چندین کیلومتر در زمین‌های زارعی مازاد آن به زاینده رود برمی‌گشت. در این حوضه آبریز اصفهان براساس ۳۳ سهم برای مزارع تحت کشت برنامه ریزی شده‌است و شاید یکی از دلایلی که پل تاریخی اصفهان ۳۳دهنه پل دارد، همین باشد. در قدیم اصفهان به دلیل پرآب بودن همیشه ازلحاظ منابع آبی زیرزمینی تامین بوده وچاه‌ها در عمق کم به آب می رسید وبه همین دلیل اصفهان به عنوان اولین شهر سیستم فاضلاب آن اجرا شد.زمانی که سد زاینده رود احداث شد اولین بنای خشک سالی اصفهان رقم خورد و امروز که با شما صحبت می‌کنم در بیشتر مناطق اصفهان بیش از ۲۰۰متر باید چاه زده شود تا به آب برسند که شور و مشکل‌دار است زیرا سیلاب‌ها دیگر در سد ذخیره می‌شوند و منابع آبی تامین نمی شود. مشکل دیگر استنباط افراد از زاینده رود است که مثل دریا به آن نگاه کرده و فکر می‌کنند هرقدر آب بخواهند می‌توانند از آن برداشت کنند؛ به همین دلیل در استان‌های اطراف هر کسی طرحی برای توسعه داشته باشد ازطرف وزارت نیرو قبل از این بحران مجوز برداشت آب داده می شد.

زمانی نیز آقای احمدی نژاد، رییس جمهور وقت در سفری که به استان چهارمحال بختیاری داشت اعلام کرد من به عنوان رییس آب می‌گویم هرکسی هرچقدرآب می‌خواهد برداشت کند! بعد حرفش را پس گرفت ولی این حرف هرج ومرج را در منطقه زاینده‌رود پایه گذاری کرد.

مساله بعدی که در این حوزه وجود دارد مساله صنعت اصفهان است. وقتی ذوب آهن وفولاد مبارکه تاسیس شدند مقداری آب برداشتی آن‌ها کم بود اما به مرور زمان چند فاز توسعه ای به آن‌ها اضافه شد و مصرف آب بالا رفت و همین صنعت توسعه جمعیت را نیز به دنبال داشت و مصرف مردم هم چندین برابر افزایش یافت.

اگر بخواهم منابع آبی زاینده‌رود را دردوره قبل ازانقلاب توضیح دهیم، باید بگوییم که مردم شرق اصفهان؛ تعاونی تشکیل دادند وپولی از مردم برای احداث تونل اول کوهرنگ جمع شد.

البته تونل اول در زمان شیخ بهایی زده شده بود طبق اسناد تاریخی که موجود است در آن زمان می‌خواستند کوه را بشکافند که موفق نشدند و بعد این تونل حفر شد. به همین دلیل در اسناد و مصوبات شورای عالی آب تونل اول و رودخانه طبیعی را به کشاورزان اصفهانی اختصاص دادند. بعد از انقلاب تصمیم گرفته شد که تونل‌ها را اضافه کنند بنابراین تونل‌های دوم وسوم و چشمه لنگان، خدنگستان و بهشت آباد طراحی شد. تونل چشمه لنگان از منطقه فریدن سرچشمه می‌گیرد وتونل بهشت آباد از منطقه اردل سرچشمه خواهد گرفت. ولی تونل سوم و بهشت آباد هنوز به بهره برداری نرسیده اند و امروز منابع آبی اصفهان تونل‌های اول ودوم وچشمه لنگان وخنگستان است.

از پنج منبع مختلف متاسفانه تونل بهشت آباد رها شده ،تونل سوم ناقص مانده وهنوز تکمیل نشده است. باوجود اینکه درمصوبه شورای عالی آب آمده بعد از راه اندازی تونل سوم به یزد آب داده شود و وقتی تونل سوم وبهشت آباد راه‌اندازی شد به چهارمحال بختیاری آب داده خواهدشد ولی بدون تکمیل منابع آبی برداشت‌ها در حال انجام است که باعث شده سه مشکل زیر به وجود بیاید.

یک : تونل سوم ناتمام مانده و وارد مناقصات بین حوزه ای شده است.

دوم : تونل بهشت آباد به کل تعطیل شده است.

سوم : تنها منبعی که وزارت نیرو در حوزه زاینده رود دارد، تونل دوم وچشمه لنگان است که جمع آب این دو تونل کمتر از ۳۵۰ میلیون متر مکعب است.

سوء مدیریتی که دروزارت نیرو وجود دارد این است که بالای سه برابراین ظرفیت را به استان‌های چهارمحال بختیاری ویزد ،آب شرب اصفهان وصنعت اختصاص داده‌اند. این سوء محاسبه باعث شده حقابه کشاوزان اصفهان ۱۲ سال به مخاطره بیفتد؛ گرچه در مصوبه شورای عالی آب آمده تونل اول و رودخانه طبیعی حقابه کشاورزان است اما اجرا نشده وما دنبال این مصوبه هستیم که برای برداشت آب در این حوضه کنترل برداشت وجود داشته باشد. برای اجرای این مصوبه چند وزارتخانه باید با یکدیگر همکاری کنند.

ابتدا جهاد کشاورزی توسعه آبخیزداری جدید ندهد و جلوی آب‌های روان را نگیرد و از طرفی نیز نگذارد مراتع ملی به باغ تبدیل شوند؛ سپس وزارت نیرو نظارت دقیقی روی برداشته های آب داشته باشد، رودخانه ها را تحت کنترل و قانون در آورد و سوم وزارت کشور باید جلوی تنش‌های اجتماعی برخی ازافراد متخلف را بگیرد.

اصفهان غیر از معضل آبی چه مشکلاتی دارد؟

بی‌شک اشتغال اصفهان تحت الشعاع کشاورزی و مساله آب است. بیکار ی، خالی شدن روستاها از سکنه وهمچنین حاشیه نشینی از جمله مشکلات اصفهان است. برای رفع این مشکلات چند طرح داده شده و یکی این است که درشرق اصفهان وزارت نیرو مجوز نصب پنل‌های خورشیدی را به «کشاورزان‌محروم‌شده‌از‌حقابه‌ها» بدهد. نصب این پنل‌ها باعث درآمد برای خانواده‌ها می‌شود زیرا وزارت نیرو، برق آن را خریداری می کند و با نصب هر پنل خورشیدی که حدود ۳۰میلیون هزینه دارد، اشتغال ایجاد و درآمدزایی می‌شود. از طرفی با استانداری رایزنی‌های معتددی صورت گرفته تا چند طرح اجرا شود تا نخست کشت گلخانه‌ای در شرق توسعه پیدا کند و کشاورزانی که سال‌هاست نتوانسته‌اند کشاورزی کنند، بتوانند مقداری از زمین‌های خود را به کشت گلخانه‌ای تبدیل کنند. برای تامین آب نیز قرار شده فاضلاب‌های شرق اصفهان را تصفیه و با مقداری از آب زاینده رود که در یک مسیر قرار می‌گیرند با یکدیگر مخلوط شود تا زمین‌های مزروعی شرق اصفهان زیر کشت رود؛ مساله بعدی بحث صنعت نیمه فعال اصفهان است که باید به آن توجه شود، با اینکه راضی به گران شدن دلار نبودیم اما این گرانی یک فرصت استثنایی به نفع تولیدگان داخلی خواهد بود. زیرا ذوب آهن با نرخ قبلی دلار درمرز ورشکستگی بود ولی حالا می‌تواند در تولیدات داخلی وارد میدان شود.

همیشه این تصور وجود دارد که اصفهان آب را به سمت صنعت می برد، درصورتی که در حاشیه زاینده رود تا پارسال ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب برای تولید بادام،گردو وهلو مصرف شد ولی چه بهره‌ای برای باغداران و کشور داشته است؟ این نوع مصرف آب به هدر دادن ثروت کشور است زیرا برای بیشتر این محصولات بازار فروش وجود نداشت  در حالیکه اگر هر روز یک میلیون متر مکعب آب در زاینده رود رها شود بیشتر زمین‌های سنتی و ارزشمند و مناسب کشت گندم و نجات تالاب گاوخونی میسر خواهد شد. در بخش صنعت فولاد مبارکه ۵۰ میلیون مترمکعب آب در سال استفاده می کند، ۲۵ میلیون آن از رودخانه و۲۵میلیون دیگر از فاضلاب تامین می‌شود در صورتی که بخواهیم درآمد کارخانه وتعداد کارگرانی و شرکت‌های وابسته« که همه این‌ها برای ایران نقش حیاتی دارند»را حساب کنیم، مصرف آب بالا نیست و به صرفه است. مصرف آب ذوب آهن نیز زیر ۷۰میلیون مترمکعب است و نباید به آن نیز ایرادی گرفت. صنعت بعدی پالایشگاه است که زیر پنج میلیون مترمکعب آب مصرف دارد. جمع آب‌های مصرفی در صنعت از ۱۵۰ میلیون مترمکعب در سال تجاوز نمی‌کند ولی بهره وری بالایی دارد و قابل مقایسه با درآمد باغات نیست. متاسفانه سوء مدیریت باعث شده آب‌ها در جاهایی مصرف شود که مناسب نیستند.

حوزه تخصصی شما بهداشت ودرمان است؛ به نظر شما طرح «تحول سلامت» کارایی لازم را داشت؟

طرح تحول سلامت در چهار سال اول دولت در وضعیت خوبی قرارداشت. بسیاری از طرح‌های نیمه کاره تکمیل وبیمارستان‌های فرسوده بازسازی شد.

بیمارستان‌های تخصصی وفوق تخصصی از لحاظ تجهیزات کامل شدند در زمینه احداث بیمارستان‌ها وتجهیزات آن رشد بسیار خوبی داشتند. در حوزه پزشکی توانستند پزشکان را از بخش خصوصی به بخش دولتی جذب کنند، هزینه‌های درمانی پایین آمد، در حوزه داروهای کمیاب برای بیماری های ام اس وسرطان خوشبختانه وضع خوبی پیدا کرد اما وزارت بهداشت ودرمان از برنامه پنجم و ششم غافل شد و در مسیربرنامه حرکت نکرد. یکی از این موارد تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران است که هنوز اجرا نشده در هیچ جا دنیا دفترچه کاغذی دست بیمار نمی‌دهند زیرا این دفترچه ها حکم تراول چک را دارد، هرمبلغی که بخواهند می توانید در آن بنویسند و دولت وبیمه ها را بدهکار می‌کنند؛ حتی جعل آن هم بسیار ساده است. وقتی دفترچه بیمه‌ها الکترونیک شود، افراد به هر پزشکی مراجعه کنند سابقه بیماری وداروهای نوشته شده و مشخص است، بیمار نیز نمی‌تواند به پزشکان متعدد برای یک مساله ساده مراجعه کند.

نکته بعدی این بود که باید پزشک خانواده به وجود بیاید تا مردم برای هر نوع درد ساده‌ای به پزشک متخصص مراجعه نکنند و قیمت تمام شده ارزان‌تر شود؛ یعنی ابتدا به پزشک عمومی بعد از طریق پزشک عمومی به متخصص مراجعه کنند که به این سیستم، سیستم ارجاع گفته می‌شود. مساله بعدی سطح بندی خدمات و تدوین راهنمای بالینی است؛ اگروزارت بهداشت از روی این ریل حرکت می کرد، می‌توانست بسیار امن راهش را طی کند. در مجلس هرچقدر بودجه به طرح تحول سلامت اختصاص داده می‌شود باز بودجه کم می آورند زیرا هزینه ها قابل مدیریت نیستند و نتیجه اینکه بیمارستان‌ها، بیمه ها و دولت همه بدهکار شدند.

این روزها باید با طرح تحول چه کرد؟

ضرب المثلی داریم که می‌گویند «جلوی ضرر را از هرکجا بگیرید، منفعت است». هروقت سیستم الکترونیکی دفترچه بیمه‌ها، سیستم ارجاع وسطح‌بندی اجرا شود از آن لحظه موفق هستیم.

قیمت دلار بسیار بالاست آیا برای افرادی‌که بیمارهای خاص وداروهای گران قیمت استفاده می کنند فکری شده است؟ 

وضعیت دارو اسفناک نیست؛ دولت برنامه‌ریزی کرده و با آن برنامه پیش می‌رود. نیازهای اساسی کشور دارو و مواد غذایی اولیه هستند و دولت برای این‌ها برنامه ریزی بلند مدت کرده است. دلار ۴۲۰۰ را برای کالاهای اساسی اختصاص داده است و افرادی می خواهند خارج از کالای اساسی حرکت کنند. باید بپذیریم که امروز در محاصره اقتصادی هستیم و باید بدانیم که دیگر دست‌مان باز نیست تا از دلار ۴۲۰۰ برای هرکاری استفاده کنیم. بنابراین دولت نیازها را به چهار دسته تقسیم کرده است؛ نیاز گروه اول ودوم را ازطریق دلار ۴۲۰۰ تامین می‌کند نیازهای گروه سوم را وارد بازار بورس می‌کند و ممکن است دلار تا ۶هزار تومان بین خریدار وفروشنده توافق شود که به آن‌ها گروه مبادله گفته می‌شود. گروه چهارم اجناسی هستند که واردکردن آن‌ها ممنوع است.

نظرتان درباره وضعیت ارز چیست؟

به نظرم درباره وضع دلارحساب وکتاب شده است. چند ماه پیش به آقای سیف،رییس پیشین بانک مرکزی گفتم در کشورهای اروپایی فقط تا ۱۰ هزار دلارمی توانند از کشور خارج کنند و از ۱۰هزاردلار به بالا باید مراحلی طی کنند و باید برای این اقدام پاسخگوی مسئولان باشند زیرا پول ذخیره کشور است، شما چرا برای این موضوع برنامه‌ای ندارید؟ بعد از آن برنامه ریزی کردند که البته دیر هنگام بود.

مشکلاتی برای بیماران خاص در زمینه فراهم کردن دارو به وجود آمد؛ در چنین وضعیتی نتیجه چیست؟

در این راه ممکن است سوء مدیریت اتفاق افتاده باشد و هیچ کسی منکر نقایص نیست زیرا در ابتدای اجرای طرح هستیم و ممکن است بعضی افراد دارو احتکار کنند یا با ارز دولتی کالاهای دیگری وارد کنند ولی بازار دارو و شرکت‌های وارد کننده دارو شناسایی ومشخص شده‌اند. مقدار ارزو میزان واردات دارو مشخص است وقتی دارو وارد گمرک می‌شود، تا انبار آن مشخص نشود، اجازه ترخیص به آن داده نمی‌شود. شرکت‌های توزیع و داروخانه‌ها محل توزیع مشخص هستند تازمانی که دارو به دست مصرف کننده برسد نظارت کامل روی آن صورت می‌گیرد ولی ممکن است در این بین سوءاستفاده هایی شود که کسی منکر آن نیست. باید بدانیم که برنامه ها در کنترل سازمان غذا و دارو است و جای نگرانی نیست.

برای جذب توریست در منطقه چه کارهای انجام شده است؟

یکی از پتانسیل های بسیار خوب استان اصفهان جذب توریست وصادرات صنایعی دستی است. روی هردو مورد اقدامات خوبی صورت گرفته‌است. در چند سال گذشته زیرساخت های مناسبی وجود نداشت و حتی اگر یک کنفرانس بین المللی در اصفهان برگزار می شد، مکان مناسب مثل هتل کم بود. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دراین زمینه برنامه ریزی‌های متعددی انجام داده و خوشبختانه تعداد هتل‌ها رشد دو برابری داشته و در کنار این‌ها سازمان گردشگری طرحی به نام بوم گردی اجرا کرده است که منافع فراوانی دارد. این طرح یعنی خانه‌های تاریخی یا با ویژگی خاص را به عنوان هتل ومحل اقامت در نظر گرفته است. یکی دیگر از مشکلات اصفهان فرودگاه کوچک آن است. با رایزنی های صورت گرفته قرار شده زمین‌های اطراف فرودگاه که متعلق به پایگاه هشتم شکاری است، خریدار ی وبه فرودگاه اضافه شود. همچنین قرار بود طرح توسعه فرودگاه را یک شرکت فرانسوی انجام دهد که با توجه به وضعیت جدید معلوم نیست همکاری کند؛ از طرفی دنبال این هستیم که اگر این شرکت قطع همکاری کرد از پناسیل‌ها ی داخلی استفاده کنیم.

توریست سلامت یکی دیگر از جاذبه‌های استان است افراد برای درمان به خصوص درمان سرطان وجراحی‌ها به ایران و بعد به اصفهان می آیند و در این موضوع موقعیت بسیار خوبی داریم که باید آن‌را تقویت کنیم

عملکرد مهرعلیزاده،استانداراصفهان را چگونه ارزیابی می کنید ؟ برخی افراد مخالف استاندار غیر بومی هستند نظر شما در این زمینه چیست؟

سه بحث وجود دارد؛ بومی بودن، شایسته سالاری و تضاد منافع که نیاز به توضیح دارد. من به شدت مخالف بومی بودن هستم و هرفردی که دنبال بومگرایی است، می‌خواهد عقبگرد کند. آدم‌های شایسته با تجربه ودانش کافی در هر محیطی قراربگیرند، در عرض چندماه با محیط آشنا می‌شوند ومی توانند اثر بخشی داشته باشند که شاید آن فرد بومی هیچ وقت نتواند چنین باشد. توصیه می‌کنم هیچ گاه شعار بومی‌گرایی ندهید. بسیار از مسئولان استان مثل استاندار، رییس دادگستری غیر بومی هستند که کارکردهای خوبی دارند.

بحث دیگری که باید درباره آن سخن گفت، تضاد منافع است. برای مثال فرض کنید رییس صنعت اصفهان از مشهد یا تبریز آمده است، این برای اصفهان مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر رییس صنعت از استانی باشد که در رقابت با اصفهان است، شاید در تصمیم‌گیری‌ها تضاد منافع برای استان به وجود بیاورد؛ پس در بحث بومی وشایسته سالاری وتضاد منافع می گویم درشایسته سالاری نباید تضاد منافع وجود داشته باشد زیرا در حال حاضر در دنیا، بحث «فرصت برابر» مطرح است. در جهان کنونی حتی فراتر از مرزها مدیر جذب می کنند. برای مسئولیت آگهی می‌دهند و متقاضی فرمی را پر و به آن محل ارسال می‌کند و آن‌ها بررسی کرده و ممکن است فرد را از آن‌طرف مرزها تنها به دلیل شایسته بودن، به عنوان رییس انتخاب کنند، در واقع شایسته ترین را در سطح دنیا انتخاب می کنند؛ به همین دلیل موفق هستند. پس ما نیز شایسته سالاری در سطح کشور را باید دنبال کنیم.فراکسیون امید تا کنون خوب عمل کرده و به ویژه در تعاملات با دیگر فراکسیون‌ها رویه مناسبی داشته است.

انتقادات فراوانی به عملکرد محمدرضا عارف وجود دارد؛ نظر شما درباره او چیست؟

نظرم نسبت به آقای عارف مثبت است. اینکه انسان حس ریاست نداشته باشد ومی‌خواهد به تکلیف عمل کند را باید تجزیه وتحلیل کرد. باید دید جامعه چه انتظاری از فراکسیون امید و رییس فراکسیون دارد وتا چه اندازه آن انتظارات برآورده شده ولی در کل عملکرد آقای عارف، مورد تایید همه اعضای فراکسیون است.

یک نکته را درباره عملکرد فراکسیونی در استان به شما بگویم که ما برای اقدامات خود منافع استانی را مد نظر داریم. برای مثال ما در مجمع نمایندگان استان اصفهان ۲۰نفر هستیم و همه عضو یک فراکسیون نیستیم ولی با یکدیگر عهد کردیم درمسائل استانی اختلافات سیاسی وحزبی را کنار بگذاریم. برای همین بایکدیگر هم‌پیمان شدیم تا وقتی در مجلس قرار است درباره یک لایحه رای گیری شود و به تصویب برسد، نگاه این‌گونه است که لایحه چقدر برای کشور مفید است اما وقتی قرار است وزیری استیضاح شود، ممکن است موضع فراکسیون اولویت داشته باشد.

فراکسیون امید طرح استیضاح سه وزیر را ارائه داد؛ آیا این طرح فنی بود یا جنبه سیاسی داشت ؟

بیشتر سیاسی بود؛ گرچه چند نفر ازفراکسیون امید درطرح استیضاح سه وزیر تاثیرگذار بودند اما وقتی که قرار است وزیری استیضاح شود قاعده این است که اول باید در فراکسیون اعلام و اگر فراکسیون موافقت کرد موضوع مطرح شود و اگر درفراکسیون مورد موافقت قرارنگرفت، به عنوان شخص مستقل، فرد می تواند استیضاح را دنبال کند.

استیضاح آخوند فنی نبود ؟ بسیاری از افراد به عملکرد این وزیرانتقاد دارند؟ 

آقای آخوندی از جمله وزیرانی است که وابسته به بودجه دولت نیست. او توانسته با جذب شرکت‌های مختلف توسعه طرح‌ها را در دستور کار داشته باشد وهمچنین طرح‌های نیمه فعال را دوباره فعال کنند وبه نظر من این وزیر از دید تخصصی خوب کار می‌کند.

آقای جلال محمود زاده طرح عدم کفایت سیاسی رییس جمهور را به مجلس ارائه داد؛ شما ازاین موضوع اطلاع دارید؟ آیا موافق این طرح هستید؟ 

اطلاعی ندارم ولی بنده مخالف این طرح هستم زیرا رییس جمهور از تمام توان خود برای کشور استفاده می‌کند و به نظرم افرادی که ۶ ماه پیش امروز کشور را پیش بینی نکرده بودند، آن‌هایی که ۶ماه پیش شعارها می‌دادند و منجر به مشکلات واعتراضات الان کشورشد باید استیضاح وطرح عدم کفایت سیاسی بگیرند. وقتی در مجلس عده‌ای هرروز شعار دادند که آمریکا باید از برجام خارج شود و به ناامنی ها دامن زدند الان نباید انتقاد کنند زیرا نتیجه عملکرد خودشان است. وقتی آقای زنگنه بارها گفتند بگذارید به غیر از توتال با چند شرکت دیگر نیز قرارداد نفتی ببندیم در مجلس عده ای داد وفریاد راه انداختند. امروز که آمریکا از برجام خارج شده چه کسانی ضرر کرده اند؟ به نظرم طرح عدم کفایت برای کسانی باید باشد که بینش سیاسی ضعیفی دارند ونتوانستند این روزها را پیش‌بینی کنند باید صادر شود. ما در مصاحبه ونطق های‌مان این روزها را پیش‌بینی کرده بودیم.

به نظر شما علت اعتراضاتی که دراین چند ماه اتفاق افتاد چه بود؟

درسالمندی پدیده وجود دارد که فرد دچار مشکلات ودردهای گوناگونی می‌شود. این دردها حاصل عوارض عدم کنترل به موقع بیماری‌ها در طول زمان است. در کشور نیز مشکلاتی مثل عدم اشتغال زایی، سرمایه‌گذاری افراد در تعاونی‌های اعتباری که منجر به نابودی سرمایه آن‌ها شد، بحران آب و … وجود داشته که ریشه در دولت های قبل دارد.

مشکل دولت روحانی چیست؟

دولت در دفاع از خودش بسیار ضعیف عمل می‌کند. ازبعضی ازدولتمردان انتقاد دارم. زیرا فرد می‌خواهد وزیر ومعاون باشد اما حاضر نیست بامردم صحبت کند ومشکلات ونیازها را از نزدیک ببیند و بشنود. شاید دولت نتوانسته باشد بامردم ارتباط خوبی پیدا کند یا شاید به دولت مجال داده نشد یا هروقت صحبت کرده کنش‌ها و واکنش‌های بدتری صورت گرفته است ولی دولت می تواند بیشتر با مردم صحبت و درباره مسائل ومشکلات توضیح بدهد. بنده به عنوان ناظر رفتارهای دولت در مجلس باید انصاف به خرج بدهم که آیا دولت توانسته کاری کند یا خیر. اقتصاد دولت اقتصاد مقاومتی است، مردم از بیرون تماشا می کنند ولی باید دانست موقعیت و وضعیت ایران در دنیا خاص است و ملت باید در این شرایط خاص حامی دولت باشند.

مریم چهاردولی|قانون