موسسات و مجله های زیادی هستند که هر ساله اقدام به معرفی لیست خودروهای برتر از جهات مخلتف می کنند و یکی از این مجلات، مجله Consumer Reports است که غیر انتفاعی به شمار می رود و  همواره در زمینه های مختلف توصیه‌های بی‌طرفانه‌ای را به خوانندگان خود ارائه می‌دهد.

به گزارش رتبه آنلاین از مجله Consumer Reports در جدیدترین گزارش خودرویی خود، پس از تست و محک زدن مدل های مختلف در بیش از ۱۷ مرحله آزمون، درنهایت لیست ۲۰ دستگاهه از کم عیب و ایرادترین خودروهای جهان را معرفی کرده است و ما نیز در این گزارش به معرفی مختصر ۱۰ خودرو نخست این لیست می پردازیم.

۱)  Toyota 4Runner خودرو نخست که در صدر کم عیب و ایراد ترن خودروهای لیست اعلامی از سوی Consumer Reports آمده، مدل Toyota 4Runner است. این شاسی بلند از سال ۱۹۸۴ تا به امروز درخط تولید شرکت تویوتا بوده است و محبوب ترین خودرو در کشور افغانستان نیز به شمار می رود. این خودرو برای سالیان متوالی، که مجله  Consumer Reports آن را ۱۳ سال اعلام کرده است، می تواند مبرا از هرگونه نقص و نیاز مبرم به تعمیر باشد و از سال ۲۰۱۰ با روی کار آمدن نسل پنجم آن بیش از سابق در زمینه مقاومت و پایداری حرف برای گفتن داشته است.

۲)  Toyota Prius   رده دوم لیست کم عیب و ایرادترین خودروهای جهان به مدل هیبرید و محبوب شرکت تویوتا، پریوس تعلق دارد. یکی از مهمترین موضوعات در بحث پایداری خودروهای برقی میزان طول عمر باتری تعبیه شده در آنهاست که تویوتا موفق شده است این معضل موجود در خودروهای برقی را برطرف ساخته و مدل پریوس که می تواند برای ۱۲ سال متوالی بدون هیچ ایراد و نقص اساسی به صاحب خود خدمت رسانی کند را به بازار عرضه کرده است.

۳)  Toyota Camry رده سوم لیست نیز به خودرویی دیگر از شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن تعلق دارد تا تویوتا نشان دهد در زمینه استهلاک و عمر محصولات و همچنین مدت زمانی که طول می کشد تا محصولات به تعمیر اساسی نیاز داشته باشند، حرف های زیادی برای گفتن دارد و در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین سازندگان خودرو در سطح جهان است. تویوتا کمری یکی از خودروهای محبوب در امریکا به شمار می رود که در صورت کنار گذاشتن خودروهای پیکاپ، از سال ۱۹۹۳ تا به امروز پرفروش‌ترین محصول به حساب می آید.

۴) Lexus ES شاید با دیدن نام لکسوس به عنوان چهارمین خودرو برتر از نظر میزان پایین نقص، به ابهت شرکت تویوتا ژاپن پی برده باشید. ولی باید این نکته را همین حالا گفت که در ۱۰ خودرو ابتدایی لیست اعلام شده از سوی مجله Consumer Reports ،۹ خودرو به شرکت تویوتا و زیر مجموعه لاکچری ساز آن لکسوس تعلق دارد تا دیگر با دیدن نام محصولات این شرکت شگفت زده نشوید. مدل لکسوس ES که بر پایه تویوتا کمری ساخته شده است به عنوان کم عیب و ایرادترین خودرو لوکس جهان شناخته می شود. بنابر اعلام مجله Consumer Reports، پیشرانه، گیربکس، سیستم سوخت رسانی و قطعات حیانی این خودرو می توانند ۱۱ سال متوالی بدون هیچ ایرادی به فعالیت خود ادامه دهند.

۵)  Toyota RAV4 مدت زمانی کارکرد بدون ایراد برای تویوتا راوفور ۱۰ سال اعلام شده است و  همین امر راوفور را به یکی از پرفروش ترین شاسی بلندهای  شرکت تویوتا در سطح جهانی کرده است که گزینه ای ایده‌آل برای خانواده ها به شمار می‌رود.

۶) Lexus IS رده ششم لیست کم عیب و ایراد ترین خودروهای جهان به دیگر خودرو لوکس شرکت لکسس، مدل Lexus IS تعلق دارد. این خودرو نخستین بار در سال ۱۹۹۸ میلادی راهی بازار شد و در حال حاضر  سومین نسل از آن به فروش می رسد.

۷) Lexus GS سدان لاکچری لکسوس به عنوان سومین خودروی مطمئن و کم عیب و ایراد شرکت لکسوس به حساب می آید. این خودرو که مقطعی با نام  تویوتا آریستو نیز خطاب می شد، در حال حاضر چهارمین نسل خود را تجربه می کند.

۸) Toyota Avalon خودرو مدل آوالون که خودرویی سدان و فول سایز با ظاهری اسپرت و مخصوص استفاده خانوادگی است، پنجمین خودروی برتر تویوتا از حیث مقاومت و پایداری و البته کارکرد بدون ایراد است.

۹) Mazda3 به احتمال زیاد پس از شنیدن نام ۸ محصول از کمپانی تویوتا، با دیدن نام مزدا ۳ در لیست مجله Consumer Reports، خواه و ناخواه جذب این خودرو شده اید چرا که تنها خودرویی است که به سلطه محصولات تویوتا و لکسس برای کسب هر ۱۰ رده نخست این لیست پایان داده است. این خودرو که در دو نسخه هاچبک و سدان به بازار عرضه می شود در کشورمان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

۱۰) Lexus CT 200h دومین خودرو هیبرید موجود در لیست ۱۰ خودروی برتر جهان از نظر کم عیب و ایراد بودن به مدل Lexus CT 200h تعلق دارد. این هاچبک خوش چهره لکسوس نخستین بار در سال ۲۰۱۱ میلادی به بازار عرضه شد و علی رقم سن و سال پایین خود یکی از موفقترین محصولات لکسوس از نظر میزان مقاوت و پایداری است.