یک متخصص تغذیه گفت: اگر کودکی تمایل به مصرف میوه ندارد این بی‌میلی را به حساب وقت‌هایی که اشتهایش باز می‌شود بگذارید.

به گزارش رتبه آنلاین از ایران اکونومیست، فرزانه محمدی متخصص تغذیه اظهار کرد: خوردن میوه از۶ ماهگی به کودکان توصیه می‌شود و به دلیل فیبر‌های خاصی که دارد برای رشد کودک لازم و ضروری است؛ اگر کودکی دارید که میوه دوست ندارد ابتدا در قالب یک داستان و پند فواید میوه خوردن را برای او یادآوری کنید، چرا که کودکان معمولا از داستان‌ها پند‌های واقعی می‌گیرند و در زندگی خویش به آن عمل می‌کنند.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه ممکن است کودک به دلیل بی‌اشتهایی تمایلی به خوردن میوه در یک زمان مشخص نداشته باشد، گفت: اگر کودکی تمایل به مصرف میوه ندارد این بی‌میلی را به حساب وقت‌هایی که اشتهایش باز می‌شود بگذارید.

محمدی ادامه داد: برای اینکه اشتهای کودکتان کور نشود مواد شیرین از جمله ژله و شکلات را دور از چشم آن‌ها نگه داری کنید  و هنگامی که احساس گرسنگی دارد در درجه اول میوه و سبزیجات را پیشنهاد دهید، اگر فرزند شما به خوردن آب میوه تمایل دارد موقع آب گرفتن میوه‌ مورد نظر مقداری آب هویج، کرفس و انواع سبزیجات هم به آبمیوه  اضافه کنید، طوری که مزه اولیه خود را از دست ندهد.

وی افزود: کودکان به خوردن سس خیلی علاقه دارند بنابراین دست به کار شوید با عصاره میوه‌ها سس بسازید؛ آنها از خوردن میوه همراه با سس هم لذت می‌برند، این روش تغذیه‌ای را برای او محدود نکنید برای اینکه کودکتان از خواص میوه بیشتر بهره ببرد آن را در صبح زود به کودک دهید، مخصوصا آب مرکبات هنگام صبح اشتها آور است و به رشد کودک کمک شایانی می کند.

این متخصص تغذیه یادآوری کرد: اگر کودکتان با ترفندهای پیش رو مشتاق به خوردن میوه نشد آن ها را در ظرفی برایش تزیین کنید و بخواهید بنا به اشتهایی که دارد از میوه‌ها بردارد و بخورد.