مرغدار مازندرانی گفت: مرغداران استان مشکلات زیادی امروزه در تامین غذا برای دام دارند که با مراجعه به مسئولین ذیربط با وعده‌های سرخرمن مواجه می‌شویم.

به گزارش رتبه آنلاین، حسین گل محمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه در حال حاضر با کمبود شدید نهاده ها مواجه بوده به طوری که اکثریت مرغداران، واحدها و سالن ها با کمبود تامین غذا برای مرغ دست و چنجه نرم می‌کنند، اظهار کرد: مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی مازندران و شهرستان جویبار و پاسخ گو نبودن مسئولین در قبال تامین نهاده ها و پاس کاری مرغداران در جواب‌های متفاوت مسئولین مانند وعده های سرخرمن است.

وی مدعی شده، انحصاری بودن نهاده ها باعث شده تا شخص مورد نظر با یک تلفن بازار را با کمبود یا قطع بار غذا مواجه کند که دست یک شخص بودن قیمت‌ها و نهادها مشکلات زیادی را برای مرغداران به وجود آورده است.

مرغدار مازندرانی با تاکید بر اینکه روبه رو شدن با مشکلات کمبود غذایی دام مرغداران را با چالش بزرگی در مازندران مواجه کرده است، گفت: به طور مثال برای تهیه غذای دام از استانی دو تن دان آماده، از استان دیگر دو تن سویا و همین طور از استان‌های دیگر ذرت تامین می کنیم. تامین غذای دامبه صورت خرد و روزانه شده است.

گل محمدی از افزایش ۵۰ درصدی قیمت‌ها در بازار طی چند روز اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: سویا ۳۳۰۰ تومان بدون حمل کرایه بوده تا قبل از اینکه جلوی آمدن بار غذا به استان گرفته شود، دان مرغ ۲۳۴۵ تومان بوده است.

وی افزود: مشکلات ما از زمانی شروع شده که فردی که وارد کننده انحصاری نهاده های دام بوده از عرضه آن به بازار خودداری کرده است؛ طی چند روز اخیر ۵۰ درصد افزایش قیمت غذا دام را در استان شاهد بودیم، این افزایش قیمت ها در قیمت اعلامی فروش مرغ تاثیرگذار است و گاها باعث تولید نشدن و کنسل کردن جوجه در بین مرغداران خواهد شد.

مرغدار مازندرانی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مرغ نه تنها بر کاهش تولید تاثیر داشته بلکه نقش مهمی در پایین آمدن کیفیت تولید دارد؛ امروز مرغ با وزن یک کیلو و ۸۰۰ تا ۲ کیلو گرم وارد بازار می شود و حجم تولید پایین آمده است.

پیش از این رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی ایران گفته، قیمت هر کیلوگرم مرغ در مازندران به کمتر از هزینه تولید آن در بازار به فروش می‌رسد از این رو مرغداران مازندرانی زیان می دهند.

عطاء‌الله حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرده، تولید مرغ در استان همچنان با مشکل روبه‌رو است و قیمت تمام شده مرغ بدون درنظر گرفتن سود مرغدار، ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان بیشتر از فروش در نظر گرفته شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی مازندران خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد قیمت تمام شده مرغ مربوط به نهاده‌های دامی است و بخشی نیز مربوط به منابع مالی مرغداری‌ها تعلق دارد.

حسن زاده، سیاست‌های بانک‌ها را در قیمت تمام شده مرغ‌ها موثر دانست و گفت: بهره‌های ۲۶ درصدی بانکی حدود ۳۰۰ تومان به قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ می‌افزاید.

وی با اشاره به مستهلک بودن ابزارهای تولیدی افزود: نیمی از مرغداری‌های مازندران بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت دارد که به بهسازی نیارمند است. با بهسازی این مرغداری میزان سوخت مصرفی و تلفات کاهش و میزان بهره‌بری افزایش می‌یابد و این موضوع در برنامه ششم توسعه پیشنهاد شده تا با اصلاح ساختار قیمت‌های رقابتی در تولید مرغ وجود داشته باشد.

حسن زاده با بیان اینکه هزینه تولید مرغ به صورت مکتوب به مدیریت امور دام اعلام شده است، اظهار کرد: قیمت نهاده‌ها، نبود نقدینگی، عدم افزایش قیمت مرغ در برابر افزایش مربوط به دستمزد، قیمت سوخت و حمل و نقل از مهم‌ترین دلایل زیان برای مرغداران است.

مدیر اتحادیه مرغ و طیور مازندران درباره قیمت نهاده‌ها خاطرنشان کرد: تغییرهای قیمت جهانی، نرخ ارز و حمل و نقل و میزان سود واردکنندگان نهاده‌ها باید از سوی دستگاه‌های نظارتی کنترل شود.

وی گفت: پشتیبانی امور دام با تغییر قیمت‌ها از نهاده‌های ذخیره شده با قیمت مناسب به مرغداران اقدام می‌کند اما با توجه به نبود نقدینگی در مرغداری‌ها پیشنهاد می‌شود این نهاده‌ها در قبال دریافت چک یا سفته بدون بهره در اختیار مرغداری‌ها قرار گیرد.

حسن زاده با تاکید بر حمایت تولیدات داخلی و نقش رسانه‌ها در این موضوع تصریح کرد: قیمت واقعی مرغ در کشور باید حدود ۷۰۰۰ تومان باشد تا تولیدات داخلی دچار آسیب نشود. آسیب به تولیدهای داخلی موجب افزایش واردات و در خطر قرار گرفتن سلامت غذایی و بیکاری جامعه می‌شود.