بازیگران بازار سرمایه امروز شاهد افزایش قیمت بیشتر سهم ها بودند؛ به طوری که در معاملات بورس ۲۵۶ نماد با رشد قیمت و ۶۸ نماد با افت قمیت روبرو شدند. همچنین در فرابورس ایران ۱۳۵ نماد رشد و ۶۸ نماد با افت قیمت همراه بودند. در عین حال نماگر اصلی بورس تنها ۴۵ واحد تا فتح قله تاریخی فاصله دارد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران توانست ۲۱۵۶ واحد رشد کند و در تراز ۲۲۴ هزار و ۵۴۴ واحدی بایستد. به این ترتیب نماگر اصلی بازار سرمایه تا فتح قله تاریخی که در چهاردهم اردیبهشت‌ماه سال جاری به ثبت رسید، تنها حدود ۴۵ واحد فاصله دارد.

شاخص کل هم وزن نیز امروز با ۱۱۷۵ واحد رشد مواجه شد و عدد ۵۲ هزار و ۳۰۶ واحدی را پشت سر گذاشت.

شاخص آزاد شناور با ۲۷۰۷ واحد افزایش رقم ۲۵۴ هزار و ۶۹ واحدی را پشت سر گذاشت و شاخص بازار اول و دوم هر کدام ۱۳۱۲ و ۵۵۷۳ واحد رشد کردند.

بانک ملت، پتروشیمی مبین، پتروشیمی پارس و بانک تجارت چهار نمادی بودند که بیشترین تأثیر را روی شاخص‌های بازار داشتند به نحوی که هر کدام به ترتیب ۱۹۲، ۱۷۷، ۱۵۷ و ۱۰۰ واحد تأثیر افزاینده روی شاخص‌ها گذاشتند.

پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گلگهر و سرمایه‌گذاری غدیر نیز هر کدام به ترتیب ۵۵، ۵۶، ۵۵ و ۳۴ واحد تأثیر کاهنده روی نماگرهای بازار سرمایه داشت.

بانکی‌ها امروز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند به طوری که با معامله ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش معاملات بیش از ۱۶۷ میلیارد تومان رسیده است. در این گروه شاهد رشد قیمت‌ها بودیم به طوری که بسیاری از سهم‌ها مخصوصاً سهم‌های تأثیرگذار و شاخص‌ساز این گروه توانستند حدود چهار درصد افزایش قیمت را داشته باشند.

خودرویی‌ها بعد از گروه بانک بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند؛ به طوری که در این گروه حجم معاملات به رقم ۹۴۱ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد و ارزش معاملات آن به ۱۶۳ میلیارد تومان رسید. در این گروه نیز بسیاری از سهم‌ها رشد قیمت را تجربه کردند و شاهد صف خرید بودند.

اما در گروه محصولات شیمیایی حجم معاملات رقم ۱۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد و ارزش معاملات به بیش از ۸۲ میلیارد تومان رسید. در این گروه نوسان قیمت سهم‌ها عمدتاً بالا بود و تعدادی از سهم‌ها توانستند بیش از چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند.

در گروه‌ه خرده‌فروشی به استثنای وسیله موتوری سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ۱۶ واحد تأثیر افزاینده روی شاخص‌ها داشت و در قیمت پایانی ۱.۹ درصد رشد کرد. این سهم در سال گذشته در بورس عرضه اولیه شد.

در گروه مواد و محصولات دارویی، گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن شاهد رشد قیمت‌ها بودیم. همچنین در گروه سیمان و گروه قند و شکر نیز قیمت‌ها با رشد مواجه شدند.

ارزش معاملات بورس تهران در مجموع به رقم ۱,۲۴۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از حجم معاملا ت نزدیک به پنج میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات به رقم ۲۹۶ هزار و ۵۷۰ نوبت دست یافت.

آیفکس نیز ۶۵.۶۸ واحد رشد کرد و رقم ۲۸۵۱ را تجربه کرد ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۶۷۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی را به ثبت رساند.