کلید محل اسکان کاروان ورزشی ایران در هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی امروز شنبه به کادر سرپرستی کاروان کشورمان تحویل داده شد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایرنا از کمیته ملی المپیک؛ «اصغر رحیمی» معاون سرپرست کاروان ورزشی اعزامی اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتاگفت: با تحویل کلید محل اسکان کاروان ورزشی ایران، تیم هندبال نیز به عنوان اولین رشته ایرانی در این محل اسکان یافت.
معاون سرپرست کاروان ورزشی اعزامی کشورمان به بازی های آسیایی جاکارتا افزود: دهکده بازی های آسیایی جاکارتا به عنوان محل استقرار تمام ورزشکاران، کادر فنی و سرپرستی کشورهای شرکت کننده از ۷ برج ۲۴ طبقه تشکیل شده که محل اسکان کاروان ورزشی ایران در برج شماره سه و همراه کشورهای قزاقستان، سنگاپور و هند است.
وی گفت: تمامی ساختمان های نوساز و امکانات در نظر گرفته شده، نو و جدید هستند. برنامه ریزی برای اسکان تمامی تیم های شرکت کننده به ترتیب برنامه پرواز و ورود صورت گرفته است و ورزشکاران بعد از ورود در دهکده اسکان می یابند.
دهکده ورزشکاران هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی در دو شهر «جاکارتا» و «پالمبانگ» در مجموع با هفت هزار و ۴۱۸ واحد، میزبان ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم های شرکت کننده خواهد بود.
دهکده ورزشکاران در جاکارتا دارای هفت برج با پنج هزار و ۴۶۴ واحد و با ظرفیت ۱۶هزار و ۴۸۴ نفر در منطقه «کمایوران» این شهر واقع شده است که یکی از برج های محل استقرار ورزشکاران بیش از ۵۰ طبقه دارد.
کمترین و بیشترین فاصله دهکده بازی ها تا سالن مسابقات به ترتیب ۱۲ و ۵۷ دقیقه است.
همچنین دهکده ورزشکاران پالمبانگ شامل ۱۶ ساختمان و هزار و ۹۵۴ واحد و با ظرفیت شش هزار و ۹۱ نفر است که امکانات در این دو دهکده برای اقامت ورزشکاران و مربیان تیم‌ها فراهم است.
کاروان ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا با ۲۸۰ ورزشکار مرد و ۹۸ ورزشکار زن در ۴۴ رشته در جاکارتا به مصاف حریفان خود می رود.
شنا، شیرجه، واترپلو، تیروکمان، دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال پنج نفره، بسکتبال سه نفره، بوکس، قایقرانی (۲ ماده)، دوچرخه سواری (۳ ماده)، سوارکاری، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، هندبال، جودو، کبدی، کاراته، ورزش های رزمی، پاراگلایدر، سپک تاکرا، تیراندازی، کوهنوردی، اسکواش، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، سه گانه، والیبال داخل سالن و ساحلی، وزنه برداری و کشتی از جمله رشته هایی است که ۳۷۸ نماینده ایران در آن به مصاف حریفان آسیایی می روند.
بازی های آسیایی ۲۰۱۸ از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور ماه امسال در ۴۰ رشته، ۴۶۲ ماده ورزشی و با حضور بیش از ۱۱ هزار ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در جاکارتا و پالمبانگ برگزار می شود.