قیمت تمام شده تولید مرغ ۵۵۰۰ تومان است که قیمت متعادل برای فروش این محصول باید ۸۵۰۰ تومان باشد. 

به گزارش رتبه آنلاین از فصل تجارت ، عطاالله حسن زاده گفت: بالارفتن قیمت جهانی نهاده ها،​ نوسانات ارز و دیر رسیدن نهاده به مرغداری ها،​ دلیل افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت مرغ است.
وی با اشاره به اینکه علی رغم ­حمایت امور پشتیبانی دام این صنعت هنوز با مشکل مواجه است گفت: متعادل نبودن وضعیت عرضه وتقاضا، پایین بودن قیمتها،​­ زیان مرغداران را غیر قابل جبران کرده است که این روند سبب کاهش جوجه ریزی از سوی تولید کنندگان خواهد شد.
عضو اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ گوشتی با اشاره به تولید ۱۰۵ تا ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ادامه داد: ما با افزایش تولید جوجه یک روزه مواجه هستیم که باید ۵ تا ۷ درصد از حجم کلی تولید جوجه یک روزه کم شود تا بازار عرضه وتقاضا متعادل شود.
حسن زاده با بیان اینکه تولیدمرغ گوشتی به اندازه نیاز بازار انجام خواهد شد گفت: هم اکنون قیمت تمام شده تولید مرغ ۵۵۰۰ تومان است که قیمت متعادل برای فروش این محصول بدون درنظر گرفتن سود مرغدار باید ۸۵۰۰ تومان باشد.
وی با اشاره به محدودیت سازمان پشتیبانی امور دام برای حمایت از مرغداران گفت: ما تلاش کردیم که ستاد تنظیم بازار قدرت سازمان پشتیبانی امور دام را برای حمایت بهتر از مرغداران افزایش دهد.
عضو اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ گوشتی ظرفیت تولید مرغ را در کشور ۳ میلیون تن اعلام کرد و ادامه داد: مصرف کشور ۲میلیون و ۲۰۰ تن است که با توجه به برهم خوردن بازار به دلیل اختلاف تولید باید کارشناسان به این بخش ورود کنند که علاوه بر آن نیز دولت باید ردیف اعتباری برای مرغداران در نظر بگیرد.
آمریکا مقصر گرانی مرغ
مجید موافق غدیری رییس هیئت مدیره صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان نیز با اشاره به تنش ایجاد شده در دنیا به دلیل مشکلات ایجاد شده بین دو کشور آمریکا و چین به عنوان برترین تولید کننده ومصرف کننده خوراک دام گفت: این تنش سبب افزایش قیمت جهانی نهاده های دامی شده است.
وی با اشاره به قیمت ۲۵۰۰ تومانی ­کنجاله سویا ادامه داد: این نهاده ها با ارز ۳۸۰۰تومانی وارد می شوند اما افزایش بسیار زیاد قیمت جهانی نهاده ها درهرصورت افزایش هزینه تمام شده را به دنبال داشته است.
غدیری با بیان اینکه تا چند روز آینده تنش ها کاهش خواهد یافت اما قیمت نهاده ها تغییر چندانی ندارد گفت: آسان سازی تخصیص ارز به نهاده های دامی، تسریع در گشایش اعتبار در این بخش ­برای راحتتر شدن در ­ثبت سفارش و کاهش تعرفه کنجاله سویا دو پیشنهاد ما به دولت برای کمک به مرغداران است.
رئیس­ هیئت مدیره صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان گفت: پس از­­ماه رمضان تصمیمات جدی درخصوص رفع مشکلات مرغ داران گرفته خواهد شد.