تیم ایران توانست عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج جام همکاری شانگهای را به خود اختصاص دهد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، تیم ایران با ترکیب پوریا درینی (۲۵۶۰) ، پویا ایدنی(۲۴۶۰)  و آرین غلامی (۲۳۲۹) موفق شد در دور نهم از سد  تیم دوم چین با امتیاز ۲  بر یک بگذرد و ۲۲٫۵ امتیاز قهرمان شود. بلاروس و روسیه و تیم اول چین هرکدام به ترتیب توانستند به ترتیب مقام دوم تا چهارم را به دست بیاورند.

پیش از این تیم ایران از سد تیم های چین، پاکستان و روسیه عبور کرد تا یک دور پیش از پایان مسابقات، عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کند.

دیروز تیم ایران در بازی دور ششم با نتیجه ۲٫۵ بر ۰٫۵ چین را شکست داد . در بازی هفتم برابر پاکستان به برتری ۲٫۵ بر ۰٫۵ دست یافت و در دور هشتم نیز مقابل روسیه به پیروزی ۲٫۵ بر ۰٫۵ رسید تا مجموع امتیازهای ایران در این رقابت ها به ۲۰٫۵ برسد و یک دور پیش از مرحله پایانی عنوان قهرمانی خود را مسجل کند.

این قهرمانی در شرایطی برای ایران بدست آمد که تیم اول شطرنج این کشور در رقابت های جام جهانی شرکت کرده بود و عملا تیم دوم شطرنج ایران راهی چین شده بود.  همچنین نمایندگان شطرنج ایران با قهرمانی در جام همکاری شانگهای جایزه ۱۶ هزاری دلاری را دریافت کردند.

مسابقات شطرنج جام همکاری شانگهای با حضور ۱۰ تیم از ۹ کشور جهان (ایران، روسیه، چین، بلاروس، هند، ازبکستان، قرقیزستان، پاکستان و تاجیکستان) در چین برگزار شد.

جدول رده بندی این مسابقات: