آی بی ام از مدیر سابق خود که به مایکروسافت پیوسته، شکایت کرد.
به گزارش رتبه آنلاین از خبرآنلاین، لیندسی مک انتایر / Lindsay-Rae McIntyre اخیرا با قراردادی یک‌ساله، به عنوان مدیراداره منابع انسانی و تنوع نژادی مایکروسافت مشغول بکار شده است اما آی بی ام ازاین کار وی عصبانی شده و نزد دادگاه شکایت کرده است.

در دادخواست ارائه شده به دادگاه فدرال نیویورک آمدهاست که مک انتایر متعهد بوده است اطلاعات مهم و محرمانه درباره استراتژی‌های تنوع نژادی، روش‌های استخدام و نوآوری در بخش منابع انسانی در آی بی ام را به دیگران ندهد و با استعفا از این کمپانی و پیوستن به مایکروسافت، عملا تعهد خود را نقض کرده است.

نه مایکروسافت و نه مک انتایر، هیچ کدام اظهارنظری رسمی در این باره نکرده اما بلومبرگ گزارش داد قاضی «وینسنت بریچتی» به طورموقت مانع از رفتن مک انتایر به مایکروسافت شده است.

آی بی ام تلویحا مک انتایر(قائم مقام منابع انسانی و رئیس اداره منابع انسانی و تنوع نژادی) را متهم کرده است که با افشای عمدی یا سهوی اطلاعات محرمانه می‌تواند کمپانی را در معرض ناکارآمدی قرار دهد.

اما کارشناسان حقوقی می‌گویند اطلاعات آی بی ام به درد مایکروسافت نمی‌خورد و اصولا این نوع دیتا در مایکروسافت کاربردی ندارد.