سخنگوی دولت گفت: برای تحقق رشد ۸درصدی در سال جاری نیاز به حجم به انبوهی از سرمایه‌گذاری‌ها هستیم که عملا خارج از توان دولت بوده اما دولت با حمایت از بخش خصوصی درصدد جبران کمبود سرمایه‌گذاری‌ها در کشور است.

به گزارش رتبه‌آنلاین، محمدباقرنوبخت سخنگوی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص اهمیت تولید کالای ملی گفت: رهبر معظم انقلاب در طلیعه سال جدید، برای رشد و توسعه کشور دایره خطاب خود را از مسئولان به تمامی مردم گسترش دادند.

وی ادامه داد: اقتصاد کشورمان امسال نیازمند رشد ۸درصدی بوده که باید هفتصد هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در این راستا انجام شود چراکه بدون سرمایه‌گذاری علنا اتفاق مثبتی برای تولید کالای با کیفیت تولید داخلی نخواهد افتاد.

نوبخت با اشاره به منابع محدود دولت گفت: بودجه دولت بری سرمایه‌گذاری حتی به نیمی از این رقم نمی‌‌رسد بنابراین باید از توان تمام مردم کم گرفت و راه سرمایه‌گذاری را برای آنها نیز بازگذاشت تا به صورت جدی در اقتصاد حضور فعال‌تری را داشته باشند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت در سال جدید رویکرد خود را بر اصل حمایت از بخش خصوصی گذاشته تا طبق تبصره۱۹ بودجه سال جاری، دولت در راستای وظایف تببین شده خود گام بردارد.

وی افزود: متاسفانه سرمایه‌گذاری‌ها در کشور ارزان نیست بنابراین دولت باید باید برای پشتیبانی مالی بخش خصوصی، بستر سرمایه‌گذاری مردمی در جامعه را فراهم کند تا کالاهای ایرانی از حیث کمی و کیفی رشد پیدا کند.