بسیاری از افراد قبل از ازدواج سعی می کنند برترین رفتارهای ممکن را نشان داده و با شریک زندگی آینده خود کنار بیایند. اما گاهی برخی اشتباهات پیش از ازدواج، زمینه را برای یک عمر پشیمانی فراهم می کند.
بسیاری از افراد قبل از ازدواج سعی می کنند برترین رفتارهای ممکن را نشان داده و با شریک زندگی آینده خود کنار بیایند. اما گاهی برخی اشتباهات پیش از ازدواج، زمینه را برای یک عمر پشیمانی فراهم می کند.

به گزارش رتبه آنلاین از انتخاب، گاهی برخی از دخترها و پسرهای جوان با نگرش هایی اشتباه وارد زندگی مشترک می شوند و البته سرشان هم به سنگ می خورد:

رایج ترین اشتباهات قبل از ازدواج شامل چه مواردی است؟

توقع زندگی دائم رمانتیک

برخی دخترها و پسرها تصور می کنند پس از ازدواج تا ابد رمانتیک خواهند بود. یعنی هیچگونه مشکل و چالشی با شریک زندگی خود نخواهند داشت. این یکی از بدترین و غیر منطقی ترین توقعات از شریک زندگی است. درست است که می توان کیفیت عشق و علاقه را در زندگی مشترک با برخی از راهکارها افزایش داد. اما نمی توان انتظار داشت یک زوج در سراسر زندگی مشترک خود همواره رمانتیک و عاشق یکدیگر باشند. این توقعی بیجاست که در طولانی مدت زندگی مشترک را به ورطه نابودی می کشاند.

توقع احترام دائمی

درست است که زوج ها توقع دارند همسرانشان احترام خانواده و مادر و پدر یکدیگر را نگه دارند. اما گاهی برخی از اعضای خانواده دو طرف با بی احترامی و تحقیر برخوردهایی نادرست می کنند و در نتیجه رفتارهای زوجین نیز تغییر می کند. در این شرایط نمی توان از همسر توقع احترام دائمی داشت و باید درک کرد که ممکن است از بین رفتن احترام متقابل است.

رایج ترین اشتباهات قبل از ازدواج شامل چه مواردی است؟

انتظار تغییر پس از ازدواج

یکی از انتظارات اشتباه این است که رفتارهای همسرتان را پس از ازدواج تغییر دهید. همسر شما همان خواهد بود که از ابتدا دیده اید پس سعی نکنید از او آدم دیگری بسازید.

توقع ولخرجی های سنگین

یکی از توقعات بی مورد زوج ها توقع صرف هزینه های سنگین است. درواقع دختر یا پسر متوقع است که طرف مقابلش مدام هزینه کند و این یک انتظار بیجاست. شاید هزینه هایی که یکی از طرفین در دوران مجردی انجام می داده با توجه به این بوده که هزینه های بیشتری در کار نبوده است.بهتر است سطح توقع خود را به سطح عادی برگردانید.