بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی، قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی امروز پس از یک ماه و ده روز تغییر کرد.

به گزارش رتبه انلاین از بانک مرکزی، امروز نرخ ارز‌های مبادله‌ای  پس از یک روز وقفه اعلام شد که قیمت دلار به ۴۲۰۵ تومان افزایش پیدا کرد.

این اولین بار پس از ۲۰ فروردین ماه است که قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی تغییر می‌کند. ۲۰ فروردین ماه بود که پس از التهابات بازار ارز، اسحاق جهانگیری اعلام کرد که ارزی تک نرخی شده و قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان خواهد بود.

چند روز پس از اعلام جهانگیری، ولی‌الله سیف گفت: نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی ثابت نخواهد بود و بر اساس مدیریت شناور شده با متغیرهای اقتصادی تغییر خواهد کرد. سیف البته این را هم گفت که نوسان قیمت دلار ۵ تا ۶ درصد خواهد بود.

با حساب نوسان ۵ درصدی نرخ دلار، قیمت دلار تا پایان سال نباید از ۴۴۱۰ تومان فراتر برود.

بر اساس این گزارش قیمت دلار، سکه و ارزهای رایج هم به شرح زیر گزارش شده است:

عنوان قیمت زنده تغییر زمان
اونس طلا ۱۲۸۲.۸۵ -۰.۲۶ ۲/۳۱ ۱۲:۲۵
گرم طلا ۱۸ ۱۸۴۶۷۰ ۵۸۰.۰۰ ۲/۳۱ ۱۲:۲۵
گرم طلا ۲۴ ۲۴۶۲۲۰ ۷۷۰.۰۰ ۲/۳۱ ۱۲:۲۵
سکه بهار آزادی ۱۸۹۰۰۰۰ ۲۰۰۰۰.۰۰ ۲/۳۱ ۱۲:۲۴
سکه امامی ۱۹۵۹۰۰۰ -۴۰۰۰.۰۰ ۲/۳۱ ۱۲:۳۰
نیم سکه ۹۷۱۰۰۰ ۵۰۰۰.۰۰ ۲/۳۱ ۱۲:۰۶
ربع سکه ۵۵۸۰۰۰ ۳۰۰۰.۰۰ ۲/۳۰ ۱۷:۱۸
سکه گرمی ۳۵۰۰۰۰ -۵۰۰۰.۰۰ ۲/۳۰ ۱۳:۰۰

 

کاهش قیمت جهانی طلا 

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۸۹ دلار رسید. به گزارش رویترز، در حالی که به دنبال اعلام وزیر خزانه داری آمریکا مبنی بر توقف جنگ تجاری آمریکا و چین، ارزش دلار افزایش یافته و تقاضا برای سرمایه گذاری در دارایی های امنی نظیر طلا کاهش یافته است، قیمت فلز زرد امروز با کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۸۹ دلار رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۸۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

پس از انتشار خبر اظهارات استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در مورد توقف جنگ تجاری با چین، ارزش دلار در برابر ین ژاپن افزایش داشت و در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به بالاترین رقم خود در ۵ ماه گذشته رسید.

منوچین و لری کودلوف، مشاور ارشد اقتصادی دونالد ترامپ گفتند، توافق به دست آمده بین مذاکره کنندگان چینی و آمریکایی در روز شنبه، زمینه را برای برطرف ساختن عدم توازن های تجاری در آینده فراهم می سازد.

قیمت طلا هفته گذشته برای اولین بار از اواخر ماه دسامبر تاکنون به زیر ۱۳۰۰ دلار رسید و از آن زمان به این طرف به بالای ۱۳۰۰ دلار باز نگشته است.

تقویت ارزش دلار موجب شده تا طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاربی استفاده می کنند گرانتر شود. به علاوه، افزایش میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و احتمال اینکه فدرال رزرو در ماه آینده میلادی مجددا نرخ بهره را افزایش دهد موجب شده تا تقاضای سرمایه گذاران برای خرید طلا کم شود.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰۱ درصد کاهش به ۸۵۵٫۲۸ تن رسید.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۶ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت پلاتین هم ۰٫۱ درصد افت داشت و به ۸۸۱ دلار و ۶۰ سنت رسید. اما قیمت پالادیوم امروز با ۰٫۶ درصد افزایش به ۹۶۸ دلار رسید.